Ziemianie – spektakl we Wrocławskim Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek, plac Teatralny, Wrocław
📅 sobota 01.10.2022 do niedziela 02.10.2022
Ziemianie - spektakl we Wrocławskim Teatrze Lalek

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami?

O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

ZIEMIANIE to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać – dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.

Tekst: Jarosław Murawski
Reżyseria: Lena Frankiewicz
Scenografia i kostiumy: Michał Dracz
Muzyka: Kamil Pater