Ekspozycja Bramy Poznania mapa

sobota 23.11.2019

Zielony zawrót głowy. Zajęcia dla rodzin z dziećmi

Jaki wpływ na klimat ma każdy z nas? Jak zmienić nasze codzienne miejskie nawyki, żeby zmniejszyć nasz ślad ekologiczny? Przed nami seria rodzinnych wyzwań i ekologicznych eksperymentów.

Jak być ekologicznym w codziennym życiu? Na czym polegała koncepcja klinów zieleni w Poznaniu? Jakie wynalazki prezentowała Powszechna Wystawa Krajowa? Zapraszamy na rodzinne zajęcia towarzyszące wystawie czasowej „Dom. Miasto. Ogród. Twórczość Janiny i Władysława Czarneckich”. Będziemy eksperymentować, projektować i rozwijać wyobraźnię. Zastanowimy się też nad współczesnymi wyzwaniami ekologicznymi.

Cykl Dom. Miasto. Ogród.

Rodziny z dziećmi (7-12 lat). Godzina 10:30

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …