Zielony Rekord Polski – Dotleniam Miasto

🗺
📅 piątek 27.04.2018
Zielony Rekord Polski - Dotleniam Miasto
Bijemy Zielony Rekord Polski! Już 27 kwietnia 2018 roku (w godz. 00:01-23:59). Przyłącz się do nas niezależnie skąd jesteś. Każdy może być częścią tego wydarzenia i otrzymać certyfikat potwierdzający udział w biciu rekordu!

IDEA BICIA REKORDU

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin! Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski! Pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew.

CZAS

Na pobicie rekordu mamy tylko jeden, pełny dzień! Zaczynamy w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i kończymy w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

MIEJSCE

Wydarzenie dotyczy całej Polski – małych miejscowości i dużych miast 🙂 W tym roku nasadzenia grupowe będą m.in. w: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale Wy możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie jesteście.

REALIZACJA

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Szczególnie zachęcamy Was do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu!

Nasadzenia indywidualne

Czy i jak motywować dzieci

Wystarczy, że:
1. Zakupisz nową roślinę do swojego domu, mieszkania lub ogrodu
2. Posadzisz ją w dniu 27 kwietnia 2018 r.
3. Wyślesz do nas zdjęcie nowej rośliny. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie „przed, i roślina w tej doniczce „po”! Zdjęcia można wysyłać na maila lub przez Facebooka.

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający! To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

W tym roku dla uczestników wydarzenia czekają konkursy i zniżki na produkty do pielęgnacji roślin 🙂 Wiemy, że nie robicie tego dla nagród, ale to taki gest i forma podziękowania z naszej strony 🙂

Sklep internetowy PodarujDrzewko.pl przygotował specjalny rabat -25% na wszystkie zestawy prezentowe, a także 1 dedykowany zestaw na Zielony Rekord Polski z aż 50% rabatem! Szczegóły na stronie: https://podarujdrzewko.pl/zielony-rekord-polski.

INNE WSPARCIE

Bardzo ważne jest dla nas Wasze wsparcie. Jeżeli nie możecie wziąć udziału w biciu rekordu, a identyfikujecie się z naszą misją, możecie pomóc nam w inny sposób: nagłaśniać wydarzenie, zapraszać znajomych do udziału w wydarzeniu/polubienia profilu, udostępniać nasze treści, mówić o tym, że zazielenianie i sadzenie drzew jest bardzo ważne. Jesteśmy otwarci również na wszelkie pomysły, propozycje czy współpracę. Piszcie do nas śmiało! Odpowiemy na każde pytanie i na każdą wiadomość.