Zielone miasto według dzieci. Gliwice

📅 sobota 07.07.2018
Wstep wolny
Zielone miasto według dzieci

PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Targ na Zielonym serdecznie zapraszają na warsztaty pt.  Zielone miasto według dzieci.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się:

– jak ważne są budynki dla ochrony środowiska,
– jakie są formy zielonych rozwiązań, które można zastosować w obiektach budowlanych,
– gdzie i po co umieścić zbiornik na deszczówkę,
– jak działają panele fotowoltaiczne i gdzie powinny być zlokalizowane,
– dlaczego ważne jest wykorzystywanie materiałów lokalnych przedsiębiorców
oraz
– zaprojektują i zbudują ekologiczny dom lub wieżowiec, decydując samodzielnie, czy powinien on mieć zielony dach, a może zielone ściany…? Własnoręcznie wykonane lokum każde dziecko zabierze ze sobą do domu.

Targ na Zielonym
7 lipca, godz. 9.00 – 11.30, ul. Dubois 22, Gliwice (hala BLCRK)

Czy i jak motywować dzieci