Zielnik Miejski – plastyczno-zielarskie spotkanie dla dzieci

Łódź, pl. Dąbrowskiego mapa

sobota 11.06.2016

bezpłatne

Niezłe ziółko - warsztaty zielarskie w Teatrze Wielkim w Łodzi

W sobotnie popołudnie zapraszamy na nietuzinkowe zajęcia edukacyjne, które odbędą się na wolnym powietrzu przed gmachem Teatru Wielkiego, na Placu Dąbrowskiego. Będą warsztaty plastyczne, zielarskie i łucznicze. Wstęp wolny – zapraszamy całe rodziny!

11.06.2016, godz. 17.00-20.00

W nawiązaniu do tematyki nowego baletu Święto Wiosny/Krzesany zapoznamy dzieci z kulturą, wierzeniami oraz medycyną wczesnych Słowian.

Dowiemy się, jak w dawnych czasach leczono choroby i z czego wytwarzano lekarstwa. Poznamy nazwy rodzimych ziół, miejsca, gdzie można je znaleźć i co z nich możemy uzyskać. Zapoznamy się z ich budową, właściwościami leczniczymi i magicznymi. Poznamy ludowe historie i wierzenia z nimi związane. Stworzymy Wielką Księgę Ziół, w której oprócz ziół znajdą się opisy roślin oraz ich zastosowanie. Przekonamy się, że niektóre zioła rosną wokół nas, również w mieście: na podwórku, boisku, trawniku. Nauczymy się je rozpoznawać. Będziemy je również rysować oraz wycinać z bibuły i papieru. Nauczymy się pleść wianki, które wraz z świeczkami puścimy na wodzie. Dowiemy się, co to jest dziegieć i do czego służy oraz jak wykorzystuję się go w łucznictwie tradycyjnym (pokaz robienia strzał z naturalnych materiałów wg dawnych metod fleczerstwa historycznego).

Zachęcamy do przyniesienia własnych ziół.

Telefon: (+48) 42 633 99 60

www.operalodz.com

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
teatr wielki logo

Teatr Wielki w Łodzi

TEATR WIELKI w Łodzi jest artystycznym kontynuatorem swojej znakomitej poprzedniczki – OPERY ŁÓDZKIEJ, której powstanie było efektem pasji i zaangażowania Stowarzyszenia Przyjaciół Opery z jej głównymi przedstawicielami: muzykami – Władysławem Raczkowskim, Tomaszem Kiesewetterem i Mieczysławem …

Więcej

Adres:

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź


Kontakt:

42 647 20 00, 42 636 22 72
teatr@teatr-wielki.lodz.pl
http://www.operalodz.com/
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także