Ze świetlikowej kawiarenki do Disneylandu

📅 sobota 01.12.2012
Ze świetlikowej kawiarenki do Disneylandu

Kolejne, bezpłatne spotkanie z ekspertami ds. rozwoju emocjonalnego dziecka już 1 grudnia w CH Auchan w Sosnowcu. Dodatkową atrakcją będzie rodzinny konkurs fotograficzny z wyjątkową nagrodą – wycieczką do Disneylandu.

Program Kraina Świetlików, CH Auchan i Skrzydlata Żyrafa przygotowały dla maluchów mnóstwo kreatywnych atrakcji. W godzinach od 17:00 do 18:30 odbędą się zabawy i pokazy, a wszystko to w magicznej, świetlikowej atmosferze. Na dzieci czeka m.in. radosne szaleństwo z wielkimi bańkami mydlanymi i wieloformatowe rysunki do kolorowania. Do zdobycia nagrody – karnety na zajęcia kreatywne dla dzieci i na warsztat dla rodziców, zabawki, audiobooki i kolorowanki.

Wszystkie rodziny, które odwiedzą kawiarenkę 1 grudnia, będą mogły również wziąć udział w sesji fotograficznej i w konkursie „Świetlikowa rodzina". Wystarczy przebrać się wraz z bliskimi za bajkowe postacie. Sesja odbędzie się w godzinach 12:00-14:00 oraz 16:00-19:00. Oddawać swój głos na wybrane zdjęcie będzie można poprzez specjalną aplikację na Facebooku. Wygrywają trzy fotografie rodzin, które zdobędą największą popularność wśród internautów. Nagrodą za pierwsze miejsce jest wycieczka dla trzyosobowej rodziny do Disneylandu ufundowana przez Biuro Podróży Itaka – Salon Firmowy w CH Auchan Sosnowiec. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Kraina Świetlików", nad którym Patronat Honorowy objął Rzecznik Praw Obywatelskich.

„Kawiarenka Świetlika" to nowa, atrakcyjna formuła spotkań dla mam i ojców, którzy chcą mile spędzić czas oraz pogłębić wiedzę z szeroko rozumianego wychowania dzieci. Przy dobrej kawie i ciastku będą mogli porozmawiać z terapeutami, psychologami i pedagogami sosnowieckiego programu „Kraina Świetlików". Spotkania to okazja dla rodziców do wzięcia udziału w dyskusjach i krótkich warsztatach, podczas których dowiedzą się wszystkiego o edukacji emocjonalnej dziecka. Będzie można zbadać, jakie zasoby drzemią w dzieciach i dorosłych oraz jak ulepszyć relację z maluchami. Eksperci podpowiedzą pomysły na domowe zabawy rozwijające dziecięcą kreatywność i ekspresję oraz proste, codzienne sposoby wzmacniania samooceny dziecka.

CH Auchan jest partnerem pilotażowego programu profilaktyki przemocy wobec małych dzieci „Kraina Świetlików". W ramach współpracy galeria handlowa udostępnia na spotkania z rodzicami specjalnie przystosowane pomieszczenie – „Kawiarenkę Świetlika". Dzięki temu rodzice mają możliwość uczestnictwa w cyklu spotkań edukacyjnych dotyczących wspierania rozwoju emocjonalnego dziecka.

Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec mieści się przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. Przez 7 dni w tygodniu klienci Galerii mają do dyspozycji ponad 60 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Dla dzieci jest udostępniony darmowy plac zabaw. Przy CH Auchan Katowice mieszczą się hipermarket Auchan oraz stacja paliw. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 19.00. Centrum Handlowe posiada 2700 miejsc parkingowych, w tym 16 dla osób niepełnosprawnych. CH zostało otwarte w 1999 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.auchansosnowiec.pl.