Zdrowie Pod Kontrolą – bezpłatne badania w Arkadach Wrocławskich

Arkady Wrocławskie mapa

sobota 31.08.2019

Zdrowie Pod Kontrolą – bezpłatne badania w Arkadach Wrocławskich

Profilaktyka zdrowotna pozwala zapobiec wielu chorobom lub wykryć je we wczesnym etapie. Stan zdrowia będzie można skontrolować już w najbliższą w sobotę, 31 sierpnia, w Arkadach Wrocławskich. W ramach akcji „Zdrowie Pod Kontrolą” w centrum handlowym prowadzone będą bezpłatne badania oraz konsultacje ze specjalistami. Sprawdzimy m.in. ciśnienie krwi, wzrok czy wskaźnik masy ciała. Tego dnia będzie też można zarejestrować się w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS.

W sobotę, w godz. 14:00 – 18:00, w Arkadach Wrocławskich na wszystkich chętnych czekać będą specjalnie przygotowane stanowiska. Lekarze z Fundacji Kolorowe Dni zbadają ciśnienie tętnicze oraz udzielą cennych porad osobom mierzącym się z problemami kardiologicznymi. Będzie można też dowiedzieć się, czym jest i jak obliczyć wskaźnik BMI oraz zbadać wzrok. Doświadczeni psychodietetycy podpowiedzą, jak zachować prawidłową wagę i dostosować dietę do trybu życia, a trenerzy pomogą zadbać o sylwetkę, dokonają pomiarów składu ciała i udzielą cennych wskazówek odnośnie aktywności fizycznej. Między badaniami będzie można zrelaksować się, biorąc udział w degustacji herbaty.

Zostań Potencjalnym Dawcą Szpiku

31 sierpnia w Arkad Wrocławskich odbędzie się też rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach akcji „Zakończ Wakacje na 5! Zostań Potencjalnym Dawcą Szpiku”. Proces ten jest bardzo prosty i trwa tylko kilka minut. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi personalnymi i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrować może się każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg i nie mający dużej nadwagi. BMI potencjalnego dawcy nie może przekraczać 40.

Z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami będzie można skorzystać 31 sierpnia w godz. 14:00-18:00 w tzw. łezce eventowej na poziome 0 Arkad Wrocławskich. Rejestracja w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS prowadzona będzie przez cały dzień.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
OPENMEDIA_

Open Media PR

Agencja Open Media Public Relations świadczy kompleksowe usługi z zakresu promocji produktów i usług w mediach tradycyjnych (prasa, radio, TV), Internecie i mediach społecznościowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze segmentu dziecięcego (producenci sprzętów, zabawek i odzieży …

Więcej

Adres:

ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków


Kontakt:

12 268 97 50, fax. 12 260 91 67
biuro@openmedia.pl
http://www.openmedia.pl

ZOBACZ TAKŻE:zdrowie

Zobacz także