Zdrów jak K(S)onik, czyli piknik rodzinny szpitala dziecięcego z udziałem Mistrza Świata

Park Strzelecki, ul. Zygmunta Augusta mapa

niedziela 04.09.2016

Piknik Rodzinny - Zdrów jak K(S)onik

To prawda, że Kraków kocha jubileusze! W tym roku Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi swoje 140. urodziny. Zapraszamy całe rodziny na jubileuszowy piknik rodzinny do Parku Strzeleckiego w niedzielę, 4 września od godziny 11:00. Odwiedzi nas najprawdziwszy Mistrz Świata – Rafał Sonik. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że hasłem imprezy jest „Zdrów jak K(S)onik”.

Zaplanowano bardzo dużo dobrej zabawy.

Gość specjalny pikniku Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar, odpowie na pytania dzieci i rodziców, zaprezentuje nam swoje filmy pokazujące jego, godne podziwu, osiągnięcia i przygody. Na Piknik przyjedzie ze swoimi zwycięskimi quadami, którym będzie można się przyjrzeć z bliska. Mamy nadzieję, że chętnych do poznania koników Rafała Sonika nie zabraknie!

To jednak nie koniec atrakcji. W myśl zasady, że „ruch to zdrowie” zachęcamy dzieci i rodziców do ćwiczeń z trenerami, a po wysiłku zapraszamy do odwiedzenia stoisk  ze zdrowym i pysznym jedzeniem. Zaproponujemy też liczne gry i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych, występy dzieci i  wspólne śpiewanie – słowem będzie wesoło.

Ponadto zapraszamy do odwiedzania  Strefy Zdrowia, gdzie w formie zabawy będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów i konsultacji, porozmawiać z dietetykiem, fizjoterapeutą, trenerem personalnym, czy zaprzyjaźnić się z dentystą Dr Ząbkiem. Będzie można również spotkać psa – terapeutę, o tradycyjnym imieniu Kazik, oraz nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy. Znajdzie się również czas na dowiedzenie się więcej na temat profilaktyki dróg oddechowych i na posilenie się m.in. bananami.

Piknik Rodzinny to okazja do wspólnej zabawy, do spotkania. Na trawie będzie można rozłożyć rozdawane gościom kolorowe koce i pozwolić sobie na miłe, rodzinne leżakowanie – ciesząc się wspólnym czasem i trwającym jeszcze latem.

Szczegółowe informacje na temat Pikniku dostępne są na www.dzieciecyszpital.pl.

Zapraszamy w niedzielę 4 września do Parku Strzeleckiego, ul. Zygmunta Augusta (5 min. od Dworca Głównego)  w godz. 11:00-16:00.

Przyjaciele: IKEA, Bahlsen, Fundacja Zdrowie Dziecka, Zdrowe Ciacho, SamTrening, PerioCare, Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza, Coffeece, Sok z gór, Ośrodek Terapii Wsparcia, Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci „ Solidarność” w Radziszowie, Piwniczanka, Czerwone Noski, Dr Clown, Cud Niania, AgroSelect, Impresariat Artystyczny Piotr Ferster

Patroni medialni: TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska, MEDtube, Rynek Zdrowia, rynek zdrowia.pl,  MTV24, Medycyna Praktyczna

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także