Zdobądź Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Gra terenowa dla rodzin z dziećmi

GAK Wyspa Skarbów, ul. Turystyczna 3
📅 sobota 28.09.2019
Zdobądź Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Gra terenowa dla rodzin z dziećmi
Jak zwiedzić Wyspę Sobieszewską? Odkryć ciekawostki na jej temat, historię i przyrodę? Świetną okazją do spędzenia aktywnie czasu z przyjaciółmi i rodziną w sobotę 28 września jest, przygotowana wspólnie z Miastem Gdańsk i harcerzami i harcerkami Chorągwi Gdańskiej ZHP, interaktywna gra „Skarb Wyspy Sobieszewskiej”.

Podczas wydarzenia uczestnicy i uczestniczki skorzystają z aplikacji Questy Visit Gdańsk, animacje pomiędzy punktami zapewnią harcerze, a merytoryczne opowieści – Marek Gołaszewski. Wydarzenie jest bezpłatne. Start o godz. 11.00 przy GAK Wyspa Skarbów, ul. Turystyczna 3.

Miasto Gdańsk przygotowało plenerową grę questową – Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Podczas wyzwania odkrywamy urokliwą Wyspę podążając po śladach Plentego i rozwiązując zagadkę. Gra jest darmowa i przeznaczona dla wszystkich. Wystarczy posiadać smartfona z zainstalowaną aplikacją gry (także darmową).

28 września Miasto Gdańsk i Chorągiew Gdańska ZHP zapraszają na nową odsłonę gry. Harcerze i harcerki poprowadzą chętne grupy, podzielą się technikami harcerskimi, pomogą w rozwiązywaniu zagadek. Na punktach Marek Gołaszewski, który od lat organizuje rodzinne rajdy po Wyspie Sobieszewskiej, wzbogaci narrację z aplikacji o ciekawostki i historię Wyspy Sobieszewskiej. Trasa gry terenowej obejmie II etap Questu prowadzący po centrum Sobieszewa.

Zagadka, jaką należy rozwiązać, nawiązuje do Ludwika Plentego – odkrywcy i podróżnika, śladami którego odkrywamy piękne zakątki Wyspy Sobieszewskiej i krok po kroku zbliżamy się do rozwiązania zagadki i odkrycia Skarbu Wyspy. Przy grze można się świetnie bawić wędrując pomiędzy punktami według wskazówek wyświetlających się na ekranie telefonu. Niektóre zagadki są proste, przy innych trzeba się trochę nagłowić. W razie większych kłopotów, zawsze możemy skorzystać z podpowiedzi, która jednak kosztuje nas utratę kilku punktów.

Wydarzenie odbędzie się niezależnie od pogody. Warto wcześniej pobrać grę ze sklepu (Google Play lub AppStore, linki poniżej). Kontakt w sprawach organizacyjnych: druhna Martyna Lipka, tel. 508 667 611 (prosimy o telefony po godz. 16.00).

Zdobądź Skarb Wyspy Sobieszewskiej. Interaktywna gra terenowa

28 września, godz. 11.00 – 15.00

Start: GAK Wyspa Skarbów, ul. Turystyczna 3

Organizatorzy: Miasto Gdańsk i Chorągiew Gdańska ZHP.

Informacje: www.gdanskwyspasobieszewska.pl, www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2116185238687159/

Link do pobrania aplikacji (Android) https://play.google.com/store/apps/details?id=games.outgo.questygdansk

Link do pobrania aplikacji (iOS) https://apps.apple.com/us/app/questy-visitgdansk/id1250875208?l=pl&ls=1

Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Gdańsk i Chorągiew Gdańską Związku Harcerstwa Polskiego w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej towarzyszącemu przygotowaniu do Europejskiego Jamboree 2020.