Zbiórka krwi w NoVa Park

NoVa Park
📅 sobota 20.02.2021
Zbiórka krwi w NoVa Park
W sobotę 20 lutego w godzinach 10.00-14.00 NoVa Park – wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim – organizuje zbiórkę krwi. Każda osoba, która weźmie udział w akcji otrzyma w podziękowaniu prezent-niespodziankę.

W Polsce krew potrzebna jest co 15 sekund, niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Dlatego też w najbliższą sobotę, 20 lutego, w godzinach 10.00-14.00 przy wejściu do NoVa Park od strony Dominaty zaparkuje specjalny krwiobus, w którym każda osoba gotowa wesprzeć potrzebujących będzie mogła oddać krew. Tych z Państwa, którzy mają nie więcej niż 65 lat lub – w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – nie więcej niż 60 lat i ważą nie mniej niż 50 kg, zachęcamy do zostania honorowym dawcą krwi i wsparcia potrzebujących! Aby oddać krew, należy:

• być zdrowym,
  • być trzeźwym,
  • być wyspanym i po lekkim posiłku,
  • w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki),
  • zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Każda osoba, która zdecyduje się oddać krew podczas akcji w NoVa Park, otrzyma w podziękowaniu upominek od Centrum.

„Krew to cenny dar, którego nie da się niczym zastąpić. Odpowiadając na potrzeby regionalnego centrum krwiodawstwa, organizujemy akcję oddawania krwi w NoVa Park przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. Zapotrzebowanie na krew regularnie wzrasta i mimo że obecnie w naszym regionie szpitale potrzebują najbardziej krwi grup BRh- i 0Rh-, to jednak każde wsparcie ma znaczenie i może uratować życie. Zachęcamy do udziału w akcji”– mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Podczas akcji będą zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego.