Zbiórka dla powodzian w Gdańsku.

niedziela 04.07.2010

Zbiórka dla powodzian w Gdańsku.

4 lipca od 12.00 do 19.00 na Długim Targu obok fontanny Neptuna obędzie się impreza w ramach Akcji Stop Powodziom. Gdańszczanie oraz odwiedzający Gdańsk będą mogli wziąć udział w licytacji ciekawych eksponatów, wejściówek, voucherów. W programie pokazy tańca, licytacje, prezentacje wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, konkursy z nagrodami oraz sklepik.

 

Chcemy pomóc! Chcemy zrobić to, co potrafimy najlepiej. Zorganizujemy zbiórkę, a zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. Chcemy kupić sprzęt dla wszystkich miejsc w Polsce, które mogą być w przyszłości w jakimkolwiek stopniu zagrożone podtopieniami, zalewami czy kataklizmem powodzi.

 

 

W minionych dniach byliśmy świadkami tragedii, ale także ogromnej ludzkiej solidarności. Wiedzieliśmy sprawność profesjonalnych służb, które postawione były (i nadal są) w stan najwyższej gotowości, które reagują natychmiast, organizując pomoc.

Żywiołu i jego skutków nie da się w stu procentach przewidzieć. Nawet najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie kraje padają jego ofiarą. Można za to przeciwdziałać krytycznym sytuacjom, mając do dyspozycji nowoczesne urządzenia, które pozwalają mieć nadzieję, że walka z żywiołem będzie skuteczna.

 

Dlatego chcemy kupić wydajne motopompy, a także rozważyć całą listę potrzeb, na które już teraz zwróciła uwagę Straż Pożarna. Mam tu na myśli np. agregaty prądotwórcze czy specjalny sprzęt pływający.

 

 

 


Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zbiórka dla powodzian w Gdańsku.

Fundacja WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w Warszawie 2 marca 1993 roku. Jej założycielami są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke. Dopiero po pierwszym Finale, który miał …

Więcej

Adres:

ul. Niedźwiedzia 2a,
02-737 Warszawa


Kontakt:

(22) 852 32 14, (22) 852 32 15
wosp@wosp.org.pl
http://www.wosp.org.pl
facebook