Zbieraj z klasą rusza w trasę

Zbieraj z klasą rusza w trasę

📅 piątek 04.01.2019 do piątek 11.01.2019
„Zbieraj z klasą” rusza w trasę

Rozpoczęła się druga część trasy nieodpłatnych muzycznych spektakli w ramach VI edycji projektu „Zbieraj z klasą”. Ambasadorzy akcji – wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska uczą dzieci dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci.

Poprzednie edycje kampanii „Zbieraj z klasą” odbiły się wielkim echem wśród placówek szkolnych. Tematem dbania o środowisko oraz chęcią przyłączenia się do projektu zainteresowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej. Od tej edycji poszerzamy więc grono odbiorców i spektakle ekologiczne prowadzone są również w WTZ-ach.

Chcemy nie tylko edukować, ale także zmotywować dzieci i młodzież do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne np. segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci.

Dla uczestników akcji „Zbieraj z klasą” przewidziano cenne nagrody: punkty, które można zamienić́ na produkty w sieci sklepów Empik oraz nagrody finansowe i wycieczki, m. in. wyjazd klasy z opiekunami na zagraniczny kemping z biurem Vacansoleil Polska ( sponsor głównej nagrody) do Francji – w tym do Disneylandu, wyjazd do Hiszpanii do miasta Estepona ( partner akcji) oraz wyjazdy do Ośrodka Gwarek na Mazurach i do luksusowego Hotelu *****Aquarius w Kołobrzegu.

Druga część VI edycji ogólnopolskiej akcji recyklingowej, której organizatorem są European Recycling Platform – Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. wraz z oraz operatorem projektu
Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. ruszyła 24.11.2018 r. spektaklem w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej na zaproszenie Polskiego Radia Dzieciom, w którym to radiu Ambasadorzy akcji od dnia 07.09.2018 r. prowadzą też autorskie audycje „Zbieraj z klasą”.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

W styczniu lekcje ekologii odbędą się m.in. w Warszawie, Olszynie Lubańskiej i Radomiu. Zapraszamy do odwiedzenia fanpage Zbieraj z klasą, gdzie znajdą Państwo m.in. relację z tych wydarzeń, jak i wielu innych: https://www.facebook.com/zbierajzklasa/videos/195698198003657/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie