Zbadaj się na zdrowie! w Galerii Bemowo

Galeria Bemowo
🗺 mapa
📅 sobota 24.02.2024
Zbadaj się na zdrowie! w Galerii Bemowo
Galeria Bemowo i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Warszawa zapraszają mieszkańców Bemowa i okolic do udziału w akcji prozdrowotnej „Zbadaj się na zdrowie!”, która odbędzie się w sobotę, 24 lutego, w godzinach 10:00-18:00. Wydarzenie to podkreśla zaangażowanie Galerii Bemowo w promowanie zdrowego trybu życia i profilaktyki zdrowotnej wśród lokalnej społeczności.

W ramach akcji, uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji z różnorodnych dziedzin medycznych. To doskonała okazja, aby w jednym miejscu, bezpłatnie skonsultować się z ekspertami zdrowia i wykonać kluczowe badania profilaktyczne. Akcja skierowana jest przede wszystkim do seniorów, ale każdy – bez względu na wiek – będzie mógł wziąć udział w akcji.

Podczas akcji będą dostępne następujące badania:

  • Pomiar ciśnienia krwi – kluczowy w monitorowaniu i zapobieganiu chorobom serca,
  • Pomiar poziomu glukozy – pierwszy krok w wykrywaniu i zarządzaniu cukrzycą,
  • Badanie spirometryczne – ocena funkcji płuc, ważna w diagnostyce chorób układu oddechowego,
  • Test na obecność wirusa HCV – niezbędny w profilaktyce wątroby i zapobieganiu wirusowym zapaleniom wątroby.

 Spotkania ze specjalistami:

  • Specjaliści pierwszej pomocy – naucz się, jak reagować w nagłych wypadkach,
  • Porady dotyczące samobadań – specjaliści pokażą, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi i jąder,
  • Działania prewencyjne – demonstracja wpływu alkoholu na zdolność prowadzenia pojazdów za pomocą specjalnych alkogogli.

Dodatkowo:

  • Możliwość zostania dawcą szpiku kostnego dla Fundacji DKMS. Proces rejestracji jest szybki i prosty, otwarty dla osób w wieku 18-55 lat.

Atrakcje dla najmłodszych:

  • „Szpital Pluszowego Misia” – interaktywne warsztaty z medycznymi maskotkami, mające na celu zmniejszenie lęku przed wizytami lekarskimi u dzieci.

Wszystkie badania oraz porady będą bezpłatne. Organizatorem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Warszawa, a partnerami: Galeria Bemowo, SCOPH – Program Stały ds. Zdrowia Publicznego oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Zaplanowane wydarzenie jest przykładem zaangażowania Galerii Bemowo w promowanie zdrowego stylu życia i wsparcie dla lokalnej społeczności. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej niepowtarzalnej okazji do troski o swoje zdrowie.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:zdrowie
 

Polecamy