Zawody psiej akrobacji Latające Psy

Park Cytadela w Poznaniu mapa

sobota 12.05.2018 do niedziela 13.05.2018

Zawody psiej akrobacji Latające Psy

 Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędą się widowiskowe zawody psiej akrobacji „Latające Psy”. 

Partner zawodów – firma Bayer – zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii. Eksperci Bayer przygotowali pokazy udzielania psom pierwszej pomocy

„Latające Psy” to seria imprez, podczas których psy zaprezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Zabawa z wykorzystaniem plastikowego dysku – frisbee – to element fascynujących konkurencji sportowych i rekreacyjnych – „dogfrisbee”. To dziś jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. O tytuł mistrza będą walczyć czworonogi z całej Polski i zagranicy.

Zawody są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów – którymi często są całe rodziny. To świetny sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze. Efektowne pokazy można będzie obserwować już w najbliższy weekend 12 i 13 maja w Poznaniu. Stolica Wielkopolski otwiera cykl zawodów – kolejne odbędą się w czerwcu we Wrocławiu, w lipcu w Gdyni, we wrześniu w Warszawie.

Każdą z edycji odwiedza mobilne stanowisko firmy Bayer, właściciela marki ADVANTIX®: kropli przeciwko kleszczom, pchłom i komarom dla psów. Firma zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii i ekspertów w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny, który przeprowadzi lekarz weterynarii z właścicielem psa, a także oględziny zwierzęcia, w ramach których lekarz oceni m.in.  jego ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry.  Właściciel będzie miał możliwość zadania lekarzowi weterynarii pytań o zdrowie pupila. W programie przewidziano ponadto praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom – zostaną przeprowadzone na fantomie psa.

Dla wszystkich właścicieli zwierząt firma Bayer przygotowała bezpłatne materiały edukacyjne w postaci ulotek, przybliżających m.in. tematy związane z ochroną przed pasożytami, zagrażającym życiu i zdrowiu zwierząt domowych.

Eksperci Bayer będą dostępni przez cały czas trwania zawodów – w sobotę 12 maja w godz. 9.00 – 18.00 oraz w niedzielę 13 maja w godz. 9.30 – 17.00. Stanowisko Bayer będzie łatwe do zlokalizowania w strefie zawodów „Latających Psów”, na polanie pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami w Parku Cytadela w Poznaniu.

O zawodach „Latające Psy” 

Zawody, organizowane od 2006 roku, to seria imprez dla „psów – sportowców” i ich przyjaciół. To cztery emocjonujące weekendy w najpiękniejszych parkach czterech miast – pokazy szybkości, zwinności, skoczności czworonogów. Podczas zawodów motywem przewodnim będzie zabawa z plastikowym dyskiem (frisbee), a kluczową konkurencją – freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym. Dalsze informacje: http://www.latajacepsy.org/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także