Zawody Latających Psów w Parku Południowym

Park Południowy we Wrocławiu mapa

sobota 28.05.2016 do niedziela 29.05.2016

Zawody psów we frisbee

Celem serii jest popularyzacja psich sportów, propagowanie kultury spędzania z psem wolnego czasu oraz “skanalizowanie” ambicji sportowych uczestników naszych zawodów. Jeśli Ty i Twój pies czerpiecie radość z zabawy we frisbee, zapraszamy Was serdecznie!

Do walki o mistrza dogfrisbee staną psy z całej Polski. Przez cały weekend będzie można podziwiać widowiskowe pokazy zawodników, startujących w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee. Dodatkowo, w trakcie zawodów udzielane będą bezpłatne porady ekspertów w zakresie żywienia i zachowania zwierząt. Sponsorem cyklu Latające Psy są producenci marki DOG CHOW® oraz ADVANTIX®.

Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, zyskującą sporą grupę miłośników również w Polsce. Polega ona na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody Latające psy bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem.

Oprócz zawodów dogfrisbee, Latające psy to również miejsce promocji innych popularnych psich sportów. We Wrocławiu odbędą się niezwykle lubiane przez widzów pokazy zaganiania owiec przy pomocy psów. Nie zabraknie również szkółki frisbee, która przybliży zasady oraz umożliwi naukę podstaw dogfrisbee. Podczas imprezy właściciele czworonogów będą mogli także indywidualnie porozmawiać z ekspertami z dziedziny właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii i zachowań psów.

Podczas weekendowych zmagań można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów marki DOG CHOW® dot. właściwego żywienia oraz psychologii i zachowań psów. W trakcie wydarzenia, właściciele psów mogą także otrzymać specjalne próbki karmy DOG CHOW®, dopasowanej do wieku swojego najlepszego przyjaciela.

Dyżur pełnić będzie również ekspert marki Advantix® – lekarz weterynarii, który bez dodatkowych opłat skontroluje stan zdrowia czworonogów, które pojawią się na zawodach. Odwiedzając mobilną klinikę marki będzie można także uzyskać informacje o sposobach ochrony psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzupsyzawody