Zaśpiewają Niepodległej. Konkurs dla małopolskich uczniów

Kopalnia Soli Wieliczka mapa

środa 08.09.2021 do czwartek 30.09.2021

Zaśpiewają Niepodległej. Konkurs dla małopolskich uczniów

Uczniowie małopolskich szkół podstawowych zaśpiewają Niepodległej. Wystartowała czwarta edycja konkursu muzycznego, w którym młodzi artyści zmierzą się z patriotycznym repertuarem. Do udziału zapraszają Wojewoda Małopolski oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 października br.

Każda kolejna edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” udowadnia, że mamy w Małopolsce młodzież nie tylko utalentowaną, ale też mądrą i wrażliwą – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Cieszę się, że co roku tak wielu młodych artystów odpowiada na nasze zaproszenie i dzieli się swoimi interpretacjami patriotycznych pieśni.

Tegoroczną inspiracją są bohaterowie: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy – soliści oraz zespoły, wystartują w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Głos otrzyma także publiczność, która będzie mogła wybrać swojego laureata spośród wykonawców prezentujących się na kopalnianym Facebooku.

Głos, muzykalność, interpretacja, aranżacja, teledysk, dobór repertuaru… Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” to szansa, aby pokazać światu talent i kreatywność. Jurorzy, a wśród nich eksperci z krakowskiej Akademii Muzycznej, z niecierpliwością czekają na tegoroczne zgłoszenia.

Zwycięzców poznamy pod koniec października. Stawką w konkursie są cenne nagrody oraz występ w galowym koncercie. – Rok temu nie udało się zorganizować uroczystej gali w komorze Warszawa. Plany pokrzyżowała pandemia – mówi Damian Konieczny, Dyrektor Wykonawczy w Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Mam nadzieję, że tym razem będziemy mogli wrócić do konkursowej tradycji. Występ na żywo w zabytkowej kopalni dla wielu młodych artystów jest pierwszą w życiu okazją, by zmierzyć się z dużą profesjonalną sceną.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego i Kopalni Soli „Wieliczka”. Partnerują mu Małopolski Kurator Oświaty, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce, Akademia Muzyczna w Krakowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawła Nowaka.

Szczegóły oraz regulamin konkursu na stronach organizatorów:

www.malopolska.uw.gov.pl

www.kopalnia.pl

www.kopalniawieliczka.eu

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zaśpiewają Niepodległej. Konkurs dla małopolskich uczniów

Kopalnia Soli Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Każdego roku ponad milion turystów z całego świata przybywa tu, aby podziwiać niezwykły podziemny świat tworzony na przestrzeni wieków przez naturę i …

Więcej

Adres:

ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka


Kontakt:

(12) 278 73 66
informacja@kopalnia.pl
https://www.kopalnia.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzyka