Zaprzyjaźnij dziecko z naszym pięknym krajem! Seria Kierunek Polska

poniedziałek 18.07.2016 do piątek 26.08.2016

Rodzinne zwiedzanie Przewodnik małego podróżnika

Obecny świat stoi przed nami otworem. Wystarczy wsiąść do samolotu i po kilkunastu godzinach możemy się znaleźć na drugiej półkuli. Kiedy u nas jest zima wybieramy się często na wakacje do ciepłych krajów i zapominamy o niskich temperaturach, a latem, gdybyśmy nagle mieli ochotę, możemy ochłodzić się na dalekiej północy. Jednak, aby zostać prawdziwym podróżnikiem, nie trzeba koniecznie jechać na Antypody, przedzierać się przez niebezpieczną dżunglę czy zdobywać najwyższe szczyty.

Poznawanie świata zaczyna się tuż za progiem naszego domu, jak podkreśla podróżnik Marek Kamiński. Kiedy sam był dzieckiem, na początku wybierał się na krótkie wycieczki po okolicy, poznawał lasy, łąki i jeziora, zwiedzał ruiny zamków czy górskie jaskinie. Od tego zaczęły się jego podróżnicze przygody.

Polska jako kraj jest wspaniałym miejscem, by rozpocząć odkrywcze wyprawy. Możemy się pochwalić nie tylko różnorodnymi pasmami górskimi, pięknymi jeziorami czy dostępem do morza, które dzielimy z północnymi sąsiadami, ale również własną pustynią, ponad 800-letnią kopalnią soli, ruchomymi piaskami czy Puszczą Białowieską znajdującą się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie trzeba od razu wyjeżdżać za granicę, by podziwiać cuda natury i historyczne zabytki. Dzieci, zwiedzając własną ojczyznę, nie tylko będą mogły podziwiać niesamowite krajobrazy, ale poznają także rodzime tradycje i dowiedzą się więcej o swoich korzeniach. Wspaniałą pomocą dla rodziców w takich wyprawach po kraju może stać się seria książek, którą rekomenduje słynny polarnik – Kierunek Polska.

Seria kierunek Polska Rodzinne zwiedzanie

Ten niezwykły Przewodnik Młodego Podróżnika to zbiór informacji na temat polskiej fauny, flory, zabytków i kultury, zestaw ciekawostek, legend oraz nastrojowych zdjęć. Mali czytelnicy śledząc kolorowe mapki, z chęcią zaplanują poszczególne etapy podróży, a dzięki przystępnym opisom będą mogli samodzielnie zdobywać wiedzę o kolejnych malowniczych zakątkach. Prócz tradycyjnych budowli i pomników przyrody w książce znajdują się m.in. opisy rzeźb postaci z bajek i innych lubianych przez dzieci bohaterów, rozdział poświęcony regionalnym przysmakom oraz spis najciekawszych parków rozrywki i muzeów. Ponadto, każdy młody podróżnik stanie się właścicielem specjalnego paszportu, w którym będzie mógł zbierać różne pieczątki, bilety wstępu i inne pamiątki z bliższych i dalszych wyjazdów.

Zielona sowa kierune Polska

Bogato ilustrowana książka jest świetną propozycją zarówno dla małych i dużych – bowiem rodzice z przyjemnością przypomną sobie wiele interesujących faktów na temat swojego kraju i wspólnie ze swoim dzieckiem przygotują się do pasjonujących wypraw. To również doskonała pomoc w nauce geografii, historii czy biologii – dzięki atrakcyjnej formie uczniowie z przyjemnością pogłębią swoją wiedzę i zdobędą praktyczne umiejętności, które przydadzą im się nie tylko na szkolnych wycieczkach. A być może dla części czytelników będzie to wstęp do wielkich podróży w dorosłym życiu – na krańce świata.

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa poprzez swoje publikacje zapewnia radosny i wszechstronny rozwój dzieci w każdym wieku

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku od 1995 roku. Obecnie to duże, niezależne wydawnictwo z bogatą ofertą wydawniczą. Wystarczy spojrzeć na …

Al. Jerozolimskie 96, bud. Equator II