Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej

Gdańsk, Spichlerze na Ołowiance mapa

sobota 01.12.2018

1 zł

Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ w tym roku obchodzimy setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wystawa „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej” przedstawia czasy, kiedy formowało się Państwo Polskie oraz kształtowała polska Marynarka Wojenna.

W ramach nowej wystawy czasowej zapraszamy na „Manewry rodzinne” – czyli grę muzealną, która przeniesie zwiedzających w klimat dwudziestolecia międzywojennego.

W sobotę, 1 grudnia, goście Spichlerzy na Ołowiance będą mieli m.in. okazję wcielić się w marynarzy flotylli rzecznej, nauczą się obsługiwać bezprzewodowy telegraf oraz nadawać komunikaty alfabetem Morse`a. – Udział w manewrach rzecznych, podczas których sztuka nawigacji, a także umiejętność sprawnego przeładunku towarów mogą okazać się kluczem do sukcesu – zapowiada tajemniczo Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji, który przygotował całą imprezę.

W trakcie „Manewrów rodzinnych” kuratorzy wystawy czasowej opowiedzą gościom o Flotylli Pińskiej i Wiślanej, a na uczestników zabawy czekać będą słodkie nagrody oraz specjalne niespodzianki.

Termin: 1.12.2018 r., godz.: 11.00-15.00
Miejsce: Gdańsk, Spichlerze na Ołowiance
Wstęp: 1 zł od osoby
Serdecznie zapraszamy!!!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
narodowe muzeum morskie gdansk logo

Narodowe Muzeum Morskie

 

Misją Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku jest ochrona kulturowego i technicznego dziedzictwa morskiego realizowana poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych ze szkutnictwem, okrętownictwem, żeglugą rzeczną i morską, rybołówstwem, żeglarstwem, militarystką i edukacją morską oraz upowszechnianie …

Więcej

Adres:

ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk

Kontakt:

centrala: 058 301 86 11; sekre
info@cmm.pl
http://www.cmm.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:historiazabawa