Zapraszamy na cykl warsztatów realizowanych w ramach działania Filmogranie! w Toruniu

w DomuKultury! na Bydgoskim Przedmieściu, przy ul. Sienkiewicza 11/2
📅 poniedziałek 22.08.2016
Filmogranie
Filmogranie! to transdyscyplinarny projekt edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST. Filmogranie! łączy działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych i praktyk fotograficznych. Projekt upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym.

W sierpniu zrealizujemy cykl warsztatów cyklicznych, badających relacje audio-video w filmie oraz kwestie związane z optyką i fotografią, światłoczułością. Powstaną unikatowe narzędzia filmowe i dźwiękotwórcze.

Zajęcia odbywają się w DomuKultury! na Bydgoskim Przedmieściu, przy ul. Sienkiewicza 11/2, w poniedziałki (za wyjątkiem 15. sierpnia) w godzinach 12:00-15:00.
01.08, godz. 12:00 – Analogowe ćwiczenia terenowe. Spacer z użyciem analogowych narzędzi fotograficznych.
08.08, godz. 12:00 – Wydźwięki. Udźwiękowienie animacji.
22.08, godz. 12:00 – POWIĘKSZENIE. Zabawki i zjawiska optyczne.
29.08, godz. 12:00 – FotoGRAMY. Warsztaty kostiumologiczno-scenograficzne.

Prowadzenie warsztatów: Rafał Kołacki, Sandra Wilczyńska.

31.08 – ZIELONA NOC

ZIELONA NOC – pożegnanie lata/ w programie:
– godz. 18:00 – dźwiękowo-filmowe warsztaty terenowe
– godz. 20:00 – POLA WIDZENIA: FESTIWAL MALTA NA BYDGOSKIM! pokaz filmu dokumentalnego o migrantach w Poznaniu.

POLA WIDZENIA to prezentacja filmów krótkometrażowych powstałych w efekcie procesu eksperymentowania z narzędziami pracy badawczej, aktywistycznej oraz artystycznej.

Miejsce: amfiteatr w Parku Bydgoskim
Prowadzenie warsztatów: Katarzyna Bukowska, Katarzyna Jankowska, Rafał Kołacki, Magdalena Kos, Sandra Wilczyńska

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Toruń

Filmogranie - zielona noc