Zapozuj z Żyrafkiem Gortatem!

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ratuszowa, Warszawa mapa

sobota 20.08.2016 do niedziela 21.08.2016

fotobudka 2 zoo warszawa

 

Wielu fanów Żyrafka Gortata, gwiazdy stołecznego ZOO, marzy o tym, aby do niego podejść, pogłaskać go, nakarmić gałązkami i zrobić sobie z nim zdjęcie. Wprawdzie opiekunowie nie mogą pozwolić na ciągły kontakt zwierzaka z osobami z zewnątrz, ale od najbliższej soboty każdy będzie mógł zrobić sobie specjalne zdjęcie, na którym mały Żyrafek pozuje, jakby chciał skraść komuś całusa.

Naprzeciwko boiska w żyrafie cętki, w okolicach placu zabaw stanęła Fotobudka. Na jej ścianach widnieje hasło: Nie bądź gapa, złap buziaka od Gortata. Zdjęcia małego Żyrafka Gortata jest umieszczone na specjalnym tle. Wystarczy stanąć, zapozować i nacisnąć guzik fotobudki. W efekcie drukuje się zdjęcia, na którym wydaje się, że człowiek głaszcze prawdziwą małą żyrafę. W obsłudze maszyny pomaga pracownik Fotobudki.

Taka historia, jak naszego Żyrafka, który cudem wyzdrowiał, otrzymał imię od wspaniałego „ojca chrzestnego”, a jego losy śledzi już ponad 8 tysięcy fanów, zasługuje na to, by o niej mówić i ją uwiecznić. Nie często zdarza się coś podobnego. Ponieważ nie możemy wszystkim chętnym osobiście przedstawić naszego malucha, szukaliśmy sposobów, które byłyby chociaż namiastką tego – mówi Katarzyna Myszkorowska, zastępca dyrektora stołecznego ZOO. – Wówczas przyszła firma Event Team z pomysłem na Fotobudkę. Podobne rozwiązania stosują już w niektórych parkach rozrywki, ale u nas bohater ze zdjęcia to nie sztuczny dinozaur, tylko dumnie kroczący obok swojej mamusi na wybiegu, parę metrów dalej, żyraf.

Fotobudkę stawiamy w ZOO na 2 miesiące. Prawdziwa historia i przesympatyczny bohater stały się inspiracją do zorganizowania pięknej pamiątki dla osób odwiedzających ogród– mówi Grzegorz Ślesicki, właściciel firmy Event Team – Kariera Żyrafka rozwija się. W przyszłości ma zostać ambasadorem akcji na rzecz zagrożonych zwierząt w Afryce. Już teraz warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji zrobienia sobie z nim zdjęcia.


Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt, przedstawicieli ponad 500 gatunków,
w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP (program realizowany przez europejskie ogrody zoologiczne). Od wielu lat należy do WAZA i EAZA, czyli do prestiżowych organizacji zrzeszających ogrody zoologiczne i akwaria w Europie i na całym świecie. Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także i w okresie jesienno-zimowym. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00. Zapraszamy.

 

GDZIE: Fotobudka w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, okolice placu zabaw

KIEDY: od 23.07 w każdy weekend tegorocznych wakacji

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty

Zobacz także