Zapisy na semestr zimowy 2023/24 WCTD

Wrocław, ul. Kuźnicza 29A
🗺 mapa
📅 poniedziałek 21.08.2023 do niedziela 24.09.2023
Zapisy na semestr zimowy 2023/24 WCTD
NOWY SEMESTR NOWE MOŻLIWOŚCI – WCTD ZNÓW REKRUTUJE

Wrocławskie Centrum Twórczości ponownie zaprasza do wspólnej twórczej zabawy. Oferujemy warsztaty artystyczne dla niemowląt, dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzieży i dorosłych w różnych dziedzinach sztuki. Do dyspozycji uczestników  jest pełnowymiarowa scena z garderobami, wyposażone sale dydaktyczne, dekoracje, rekwizyty. Gwarantujemy pełną pasji kadrę, podmiotowe podejście do każdego uczestnika i kameralne grupy warsztatowe. Kolejny semestr rozpoczyna się od 25 września 2023r. a kończy 8 lutego 2024r.

REKRUTACJA TRWA !!!

 

Kim jesteśmy?

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka to fundacja zajmująca się twórczym rozwojem młodego pokolenia.

Od 25 lat działamy na terenie Wrocławia i rozwijamy w dzieciach zamiłowanie do kultury w każdym wymiarze. Organizujemy zajęcia pozaszkolne w formie warsztatów artystycznych w naszej siedzibie przy ul. Kuźniczej 29a we Wrocławiu. Mamy do dyspozycji między innymi profesjonalną scenę teatralną wraz z zapleczem i obsługą techniczną, pracownię plastyczną i sale z dostępnymi instrumentami, bogate zasoby pomocy dydaktycznych.

Działamy zgodnie z przekonaniem, że nie ma dzieci nieuzdolnionych są tylko takie, którym nie dano szansy kontaktu ze sztuką.

 

Co oferujemy?

Centrum Twórczości to miejsce gdzie odbywają się warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dwie pierwsze grupy są u nas priorytetem.

Zajęcia dla dzieci mają za zadanie otworzyć przed nimi różne aspekty sztuki i możliwości artystycznego wyrazu. W zależności od zajęć skupiają się one na plastyce, muzyce lub teatrze. Przy niektórych zdarza się, że zawierają kilka dziedzin sztuki (np. warsztat teatralno-muzyczno-plastyczny czy teatralno-plastyczny). Pełen semestr obejmuje cykl warsztatów, czyli 16 cotygodniowych spotkań.

Oferujemy zajęcia również dla dzieci najmłodszych (do 3 lat) aby wraz z rodzicami czerpali z bogactwa odziaływań artystycznych. W Centrum działają dwie grupy warsztatów teatralnych dla młodzieży, a także grupa teatralna dorosłych, którzy mogą doświadczyć swojego debiutu na deskach sceny teatralnej, wykorzystać swój potencjał twórczy i realizować swoje pasje teatralne.

Na naszych warsztatach artystycznych Twój maluszek może nauczyć się podstawowych dźwięków, smaków i kolorów poprzez twórcze zabawy, maty sensoryczne itp. Zadbamy, aby Twój przedszkolak wybrykał się do rytmu muzyki, którą będzie tworzyć samodzielnie za pomocą dostępnych w Centrum instrumentów, stworzył   pracę plastyczną i wziął udział w przedstawieniu. Cieszy nas dziecięcia wyobraźnia także dajemy dużą swobodę uczestnikom do realizowania swoich własnych pomysłów na prawdziwej scenie teatralnej. W ofercie dla starszych znajdą się zajęcia teatralne realizowane pod czujnym okiem reżyserów dziecięcych. Podczas zajęć są dostępne wszelkie rekwizyty i kostiumy Centrum.

Jeśli chodzi o plastyczne części naszych zajęć to oferujemy naukę szerokiego przeglądu form plastycznych, od rysunku po rzeźbę. Uczestnicy niekiedy tworzą również stroje wykorzystywane później przez nich na deskach teatru.

Aktualnie w ofercie znajdują się:

  • Pam Para Pam (0-24 miesiące) – środy 11:30-12:10
  • Wesołe Szkraby (1-2,5 lat) – poniedziałki 11:30-12:10 lub czwartki 16:30-17:15
  • Żłobek artystyczny (2,5-3,5 lat) – środy 17:30-18:15
  • Muzyczny Teatrzyk (3,5-4,5 lat) –wtorki 17:20-18:20
  • Figle i wybryki w krainie plastyki (3,5-4,5 lat) – środa 17:30-18:30
  • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne (5-6 lat) – czwartki 17:20-19:20
  • Warsztaty teatralno-plastyczne (7-12 lat) – wtorki 17:15-19:15
  • Teatr Młodych (13-18 lat) – środy 16:15-17:45 lub 17:50-19:20
  • Teatr w Centrum (18+) – środy 19:30-21:00

 

Jak zapisać się na warsztaty?

Aby zapisać się na wybrane zajęcia należy wypełnić i wysłać „Formularz zapisu na warsztaty”. Znajduje się on w menu rozwijalnym w zakładce „Warsztaty artystyczne” na naszej stronie internetowej. Tutaj link do formularza: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/

Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w wybranych zajęciach należy uiścić opłatę za warsztaty. Wszelkie informacje o opłacie, umowie oraz regulaminie warsztatów otrzymają Państwo w mailu przesłanym po otrzymaniu zgłoszenia na podany mail. Zazwyczaj otrzymuje się go w przeciągu tygodnia.

Więcej informacji można otrzymać u koordynatora projektów pod numerem:

661 136 434 oraz pod adresem mailowym: koordynator@cetrumtworczosci.pl. Koordynator jest również dostępny w biurze przy ul. Kuźniczej 29a, Wrocław od poniedziałku do czwartku.

Dodatkowe informacje można także znaleźć na naszej stronie internetowej      https://centrumtworczosci.pl/   oraz mediach:

IG https://www.instagram.com/centrum.tworczosci/

FB https://www.facebook.com/CentrumTworczosci

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent