Zamkowe Lato dla Dzieci 2016 – Letnia Strefa Zabawy

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu mapa

środa 13.07.2016 do środa 17.08.2016

10 zł

wakacje - zabawa

Spotkania dla dzieci w wieku 3-5 lat.

13.07. g.11-11.45 Sala Wielka – Balkon / bilety: 10zł
BŁĘKIT NIEBA ‒ warsztaty plastyczne
prowadzenie: Sylwia Chudy-Leśnik
Zabawa techniką mieszaną w odnalezienie tego, co wspaniałego dzieje się latem na chabrowym niebie.

15.07. g.11-11.45 Bawialnia / bilety: 10zł
ZABAWA W LOGORYTMIKĘ ‒ warsztaty rytmiczno-muzyczne
prowadzenie: Marlena Kubacka
Warsztaty kształcące i usprawniające ruchy całego ciała oraz koordynację ruchową, a także rozwijające narządy mowy i słuchu. Zabawowe ćwiczenia uwrażliwiają na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika, barwa dźwięku. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania ruchu, pomagają w orientowaniu się w czasie i przestrzeni, sprzyjają poprawie koncentracji oraz stymulują sprawniejsze myślenie. Dzieci pozostają pod opieką instruktora.

20.07. g.11-11.45 Bawialnia / bilety: 10zł
INTERPRETACJE TANECZNE ‒ warsztaty taneczne
prowadzenie: Iwona Markiewicz
Wprowadzenie w świat przygody tanecznej poprzez różnorodność muzyki (klasycznej, disco, hip hop) w prostych elementach ruchowych, pobudzających wrażliwość estetyczną, wdzięk, grację, elegancję, wyrabiających muzykalność, koordynację, rozwijających talent ruchowy i poprawiających kondycję ruchową. Dzieci pozostają pod opieką instruktora.

22.07. g.11-11.45 Bawialnia / bilety: 10zł
RUCH I MUZYKA ‒ zajęcia rytmiczne
prowadzenie: Marlena Kubacka
Zajęcia polegające na wyrażaniu muzyki ruchem. Będziemy pokazywać muzykę, różne jej gatunki, niosące wiele emocji. Nasze ruchy też będą różne – zależne od tego, co usłyszymy i od naszej wyobraźni kształtowanej przez improwizacje. Warsztaty rozwijające poczucie rytmu, a także świadomego ruchu. Dzieci pozostają pod opieką instruktora.

29.07. g.11-11.45 Sala Wielka – Balkon /bilety: 10zł
BŁĘKIT WODY ‒ warsztaty plastyczne
prowadzenie: Sylwia Chudy-Leśnik
Warsztaty plastyczne w technice mieszanej dla dzieci w wieku 3-5 lat. Artystyczne poszukiwania lazurowej przestrzeni, którą latem odkrywa przed nami podwodny świat.
„Bezkresny ocean unosił mnie w dal,
i niebieskie morze, pełne wielkich fal”.
(K. Jóźwik, A. Łaszcz, Kolorek w świecie obrazów)

5.08. g.11-11.45 Sala Wielka – Balkon / bilety: 10zł
MISIOWE CZAPECZKI ‒ warsztaty literacko-plastyczne wokół książki „Gdzie jest moja czapeczka”
prowadzenie: Blanka Rylewicz, Michał Wojciechowski
Pewien miś zgubił swoją czapeczkę, a wiecie jak to jest kiedy się coś zgubi… Misiu cały czas myśli o tym, co robi jego czapeczka i gdzie teraz jest. Na warsztatach pomożemy Misiowi w poszukiwaniach, może przy okazji znajdziemy coś jeszcze? Zobaczymy, że nie zawsze wszystko jest takie oczywiste, jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Posłużymy się sprytem, którego dzieci mają niemało! A do tego oczywiście dodamy farby, kleje, brokaty i inne cuda, żeby kreatywnie spędzić to piątkowe przedpołudnie. Zapraszamy, Misiu na Was czeka!
Dzieci pozostają pod opieką instruktorów.

10.08. g.11-11.45 Bawialnia / bilety: 10zł
HIP-HOPOWO ‒ zajęcia taneczne
prowadzenie: Iwona Markiewicz
Zajęcia taneczne przy muzyce hip hopu, pełne humoru i dobrej zabawy, rozbudzające wyobraźnię ruchową, kształtujące dyscyplinę fizyczną i formujące prawidłową postawę ciała. Podstawowe, proste kroki taneczne uwypuklające poczucie rytmu, ekspresję, dynamikę i sprężystość. Dzieci pozostają pod opieką instruktora.

12.08. g.11-11.45 Sala Wielka – Balkon / bilety: 10zł
MORSKIE OPOWIEŚCI ‒ warsztaty literacko-plastyczne wokół książki „Fala”.
prowadzenie: Blanka Rylewicz, Michał Wojciechowski
Zapraszamy na nadmorską opowieść o niezwykłej przyjaźni dziewczynki z falą. Pewnie nie raz podczas wakacji mieliście okazję uciekać przed nieprzewidywalnym i psotnym zachowaniem morskich fal. Jaka to była dobra zabawa! Bo jak najlepiej poznać morze, jego tajemnice, zapachy, struktury i zachowania, jak nie przez przyjaźń! Przypomnimy sobie nadmorskie historie i stworzymy prace, które będą naszymi morskimi opowieściami. Czy to nie piękne znowu poczuć piasek , pobawić się muszelkami i usłyszeć dźwięki wołających z oddali mew? Pewnie, że piękne!

17.08. g.11-11.45 Bawialnia / bilety: 10 zł
WIRUJĄCE RYTMY ‒ zajęcia taneczne
prowadzenie: Iwona Markiewicz
Zajęcia taneczne rozwijające sprawność, skoczność i gibkość. Ćwiczenia oparte na prostych krokach chodzonych, skokach, podskokach i krokach biegu w różnych krótkich wariacjach choreograficznych. Zabawa poprzez interpretację muzyki ruchem i rozbudzenie kreatywności dzieci. Uczestnicy pozostają pod opieka instruktora.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zamkowe Lato dla Dzieci 2016 – Letnia Strefa Zabawy

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Kultury ZAMEK to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Co roku organizujemy około 2500 wydarzeń, które tworzymy z myślą o naszych gościach. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, …

Więcej

Adres:

ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań


Kontakt:

61 64 65 272
informacja@ckzamek.pl
http://ckzamek.pl/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:latowakacjewarsztaty
Zamkowe Lato dla Dzieci 2016 – Letnia Strefa Zabawy