Zamelduj się w muzeum! Noc muzeów 2015

📅 sobota 16.05.2015 do niedziela 17.05.2015
Zamelduj się w muzeum! Noc muzeów 2015

Program Nocy Muzeów 2015 w Muzeum Miasta Gdyni:

ZAMELDUJ SIĘ W MUZEUM!

Wzywamy wszystkich Obywateli do wspólnego działania! Przyłącz się do Nocy Muzeów!

Obywatelu! Zamelduj się osobiście lub przez Facebook′a w Muzeum Miasta Gdyni! Zrób #selfie z Nurkiem i je opublikuj! Wśród osób biorących udział w zabawie rozlosujemy upominki.

Staw się na czas, by poznać bajki nasze oraz bratniego narodu czechosłowackiego. Wspólnie budujmy dobro Muzeum!

Muzeum Miasta Gdyni – przyjaciel dzieci, zaprasza Młodego Obywatela do strefy dziecka. Złóż i zabierz ze sobą tradycyjny gdyński trolejbus oraz zbuduj Modelowe Miasto! Weź udział w turnieju Archimemo! Na wyrabiających 200% normy czekają nagrody!

Po dobrze wykonanej pracy radość przyniesie ci odpoczynek w strefie relaksu.

Zwiedź nasze wystawy i dowiedz się, jak wyglądały Narodziny Miasta, weź udział w bitwie na dizajn oglądając Wojnę i Pokój.

Pamiętaj! Muzeum Miasta Gdyni Twoim drugim domem!

Partnerami Muzeum Miasta Gdyni w gdyńskiej Nocy Muzeów są:

• MUZEUM EMIGRACJI

• MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ

• GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI

W instytucjach biorących udział w Nocy Muzeów 2015 w Gdyni można zakupić okolicznościowe przypinki (za symboliczną złotówkę). Po zwiedzaniu i zabawie zapraszamy do restauracji i kawiarni, które w tę szczególną noc honorują przypinkę, jako znak uprawniający do skorzystania ze specjalnych rabatów.

Miejsca honorujące przypinkę:

• Chwila Moment, ul Świętojańska 30

• Del Mar, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

• Cafe Strych, Plac Kaszubski 7

• Księgarnia Vademecum, Świętojańska 5-7

• Klub Muzyczny Atlantic, 3 maja 28

• Caffe Anioł, Kilińskiego 6

Do dyspozycji uczestników będą również bezpłatne autobusy.

Pasażerów wozić będą między innymi dwa zabytkowe modele: Mercedes O305 z 1974 roku i przegubowy Ikarus 280 z 1990 roku, które kursować będą na trasie ORŁOWO MOLO – Orłowska – Al. Zwycięstwa – Świętojańska – Skwer Kościuszki – Al. Jana Pawła II – Skwer Kościuszki – Świętojańska – Wendy – Chrzanowskiego – Wendy – Jana z Kolna (powrót: Wójta Radtkego – 3 Maja – Starowiejska) – Gdynia Dworzec Główny PKP – Dworcowa – Podjazd – Morska – (powrót: Chylońska) – KCYŃSKA MUZEUM MOTORYZACJI

Autobusy i trolejbus kursować będą od godz. 19.00 do 1.30 z częstotliwością co 30 minut.

Obowiązują wszystkie przystanki na trasie przejazdu.

Więcej informacji o wydarzeniu: