Zamek z książek – Biblioteka na rowerze

poniedziałek 20.06.2016 do środa 31.08.2016

wakacje książki

W swoją pierwszą trasę wyruszyła… biblioteka na rowerze!
Ten specjalnie skonstruowany pojazd (przypominający rikszę) dotrze do parków i na place zabaw. Z mobilnej biblioteki będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Nasz bibliotekarz pokaże dzieciom książki, przeczyta ich fragmenty, zaproponuje zabawę wokół wybranych przez dzieci pozycji, a także zachęci rodziców do czytania dzieciom i podpowie wartościowe tytuły.
Akcja Biblioteka na rowerze potrwa od czerwca do września.

ZAMEK Z KSIĄŻEK
„Zamek z książek” to całoroczny program skupiony wokół wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Ważne dla nas jest zaprezentowanie poglądu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie świata, zrozumienie siebie i innych; na kształtowanie języka, wyobraźni, a w końcu – swojej opinii. Służyć temu będą działania literackie skierowane zarówno do najmłodszych czytelników (spotkania z autorami, zajęcia plastyczne, językowe i filozoficzne), jak i ich rodziców i wychowawców. Szczególne miejsce w programie zajmują warsztaty dla nauczycieli wyrastające z przekonania, że szkoła ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu stałych nawyków lekturowych. Chcemy spróbować dotrzeć do środowisk nieczytających, z myślą o nich przygotujemy trzy akcje: „Biblioteka na rowerze”, „Czytanie na dywanie”, „Gra o książki” (literackie podchody). Z uwagi na to, że czytelnictwo spada głownie wśród chłopców na specjalny warsztat o książkach zaprosimy także trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zamek z książek – Biblioteka na rowerze

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Kultury ZAMEK to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Co roku organizujemy około 2500 wydarzeń, które tworzymy z myślą o naszych gościach. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, …

Więcej

Adres:

ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań


Kontakt:

61 64 65 272
informacja@ckzamek.pl
http://ckzamek.pl/
facebook

Zobacz także