Zajrzyj do Huty 2018

różne lokalizacje mapa

sobota 22.09.2018 do niedziela 23.09.2018

Zajrzyj do Huty 2018

Jak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty. Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz.

Zajrzyj do Huty to inicjatywa, która od dekady wpisuje się w kalendarz kulturalnych imprez nowohuckich, a w jej organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt instytucji z Nowej Huty. W tym roku, już po raz dziesiąty, małych i dużych, nowohucian i krakowian, zapraszamy na wspólne odkrywanie nowohuckich tajemnic i przemierzania tej młodej, lecz bogatej w dziedzictwo historyczne, części Krakowa. Tegoroczne Zajrzyj do Huty odbędzie się w dniach 22–23 września.

Przez dwa dni, wspólnie z przewodnikami i pasjonatami Nowej Huty będziemy poznawać najmłodszą dzielnicę Krakowa przemierzając ją wzdłuż i wszerz na piechotę, w autobusie i podczas gier miejskich. Swoje drzwi otworzą Wam muzea, wielkie zakłady pracy, kościoły i teatry. Poznamy tajemnice dworów i pałaców należących przed wiekami do tak znanych rodów jak Braniccy, Wodziccy, Czartoryscy czy Kirchmayerowie. Coś dla siebie znajdą miłośnicy zabytków archeologicznych, literatury, pokazów artystycznych.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Muzeum PRL-u przygotowało dla nich warsztaty plastyczne Postaci z bajek odwiedzają Nową Hutę, podczas których  dzieci poznają założenie urbanistyczne Nowej Huty, a następnie własnoręcznie wykonanymi postaciami z peerelowskich bajek będą „zasiedlały” przestrzeń najstarszych osiedli. Ponadto najmłodsi będą mogli wziąć udział w quizie Zajrzyj do Muzeum PRL-u, rozwiązywanego w trakcie zwiedzania muzeum.

W tym roku będziemy mogli poznać Bieńczyce i Mistrzejowice, przespacerować się ulicą Bulwarową, poznać miejsca ludzkich tragedii podczas II wojny światowej, wybrać się z Maciejem Miezianem w podróż Przez pustynię i puszczę do Mordoru. Zobaczymy, jak od środka wygląda praca i funkcjonowanie ArcelorMittal Poland SA Oddział w Krakowie i Oczyszczalni Ścieków „Kujawy”, a nawet zostać fotografem Nowej Huty!

Dobre wiadomości mamy również dla tych, którzy swój wolny czas lubią spędzać bardziej aktywnie bądź kibicując podczas zmagań sportowych. Dla nich przygotowaliśmy spływ kajakowy rzeką Dłubnią oraz, po raz pierwszy podczas naszego wydarzenia, Międzyszkolny Turniej Rugby Tag.

Jakie inne atrakcje na Was czekają? Zachęcamy do zapoznania się z całością programu Zajrzyj do Huty. A zaglądając do Huty koniecznie weźcie ze sobą aparaty fotograficzne i dużo dobrego humoru. Otrzymacie od nas kieszonkowy przewodnik, żeby móc zaplanować dzień z Nową Hutą oraz ulotkę-mapę, żeby nie zgubić się między placem Centralnym a centrum Krakowa.

21 i 22 września zapraszamy również na scenę plenerową w Alei Róż, gdzie odbędą się występy w ramach wydarzenia Zajrzyj do Huty:https://www.mhk.pl/aktualnosci/zajrzyj-do-huty-scena-plenerowa-w-alei-roz
Zachęcamy do zapoznania się z całością programu „Zajrzyj do Huty 2018″. Pełny program dostępny na stronie internetowej https://www.mhk.pl/aktualnosci/30 

Na większość imprez wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona

Zapisy na wydarzenia o ograniczonej liczbie miejsc przyjmowane są od 3 września 2018 r. (szczegóły podano przy danym punkcie programu). 
W oddziale MHK Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, odbędzie się w tych dniach (22–23 września) kiermasz nowohuckich wydawnictw: zniżka 50%! 

Przewodnik wydany dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta
Sponsor wydarzenia: ArcelorMittal Poland SA

ZAJRZYJ Z NAMI DO HUTY! 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zajrzyj do Huty 2018

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Więcej

Adres:

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 Kraków


Kontakt:

centrala (012) 61-92-300
info@mhk.pl
http://www.mhk.pl
facebook

Zobacz także