Zajek kaszubski przykicał do Galerii Madison

Galeria Handlowa Madison, Rajska 10 mapa

środa 04.04.2018 do niedziela 08.04.2018

Zajek kaszubski przykicał do Galerii Madison

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przed drzwiami Galerii Madison pojawił się dwumetrowy zając wielkanocny. Zwierzak został pomalowany w charakterystyczne kaszubskie wzory. Będzie go można oglądać aż do 8 kwietnia.

Galeria Madison zaprasza na spotkanie z wielkanocnym zajkiem kaszubskim, który przykicał przed centrum. Jest to zwierzak olbrzymi, jego uszy są skierowane do góry, a umaszczenie przypomina kaszubską porcelanę. Uszaty przyjaciel uwielbia wspólne pozowanie do zdjęć, w szczególności z dziećmi i całymi rodzinami. Zająca polubili już także turyści, którzy chętnie fotografują się z uszatym przyjacielem. Figura ożywia przestrzeń przed Galerią, wywołuje uśmiechy na twarzach odwiedzających, którzy zatrzymują się by przyjrzeć się zajkowi.

Wybranie kaszubskiego wzoru nie było przypadkowe, nawiązuje do bogatej tradycji zdobienia pisanek wielkanocnych w kaszubskie wzory. Dlatego zając został pomalowany w charakterystyczne niebiesko- zielono- żółte motywy roślinne.
Zarządcy Galerii Madison zależy na łączeniu tradycji z nowoczesnością. Nawiązanie do kaszubskich korzeni miejsca, połączone z awangardową figurą zająca pozwala klientom i turystom poznawać w sposób spontaniczny dziedzictwo regionu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Galeria Madison

Godziny otwarcia Pon - Sob 9.00 - 21.00 Niedziela 10.00 - 20.00

Więcej

Adres:

ul. Rajska 10, Gdańsk


Kontakt:

(58) 766 75 30
info@madison.gda.pl
http://www.madison.gda.pl

ZOBACZ TAKŻE:Wielkanoczwyczaje