Zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży

BOK "Rondo", Limanowskiego 166, Łódź mapa

środa 22.01.2020 do środa 05.02.2020

250

Mamo, tato! Zbudowałem robota! – warsztaty LEGO dla dzieci 7-13

Czy Twoje dziecko uczęszcza już na jakieś zajęcia pozaszkolne? Czy oprócz typowych zajęć językowych, popularnych artystycznych lub sportowych jest miejsce na coś bardziej „nietypowego”? Bo wśród naprawdę wielu, wielu przeróżnych opcji polecamy uwadze zajęcia z tzw. „robotyki”. Czy są to zajęcia tylko dla dzieci przejawiających duży talent matematyczny? Oczywiście – nie tylko!

Pod tajemniczym pojęciem „zajęcia z robotyki dla dzieci” kryją się najczęściej zajęcia z klockami LEGO. Dzięki wykorzystaniu tego co najmłodsi już znają, możliwa jest nauka podstaw mechaniki, elektroniki czy programowania – a to wszystko w formie zabawy. Na zajęciach dzieci budują proste i bardziej skomplikowane mechanizmy, tworzą proste i rozbudowane programy sterujące (uczące myśleć jak prawdziwi programiści), by na koniec zaobserwować je w działaniu. Co ważne, dzieci poza samym efektem działającego robota, mogą wpływać na jego wygląd i funkcjonalność, dzięki szybkim i łatwym modyfikacjom.

By dla dzieci było to ciekawe mechanizmy są obudowane tak, by przypominały realne przedmioty i zjawiska z codziennego świata. Począwszy od robotów wyglądających jak zwierzęta (np. krokodyl otwierający i zamykający paszcze), urządzenia (np. żuraw, helikopter, winda) czy zjawiska (przyrząd do symulacji trzęsienia ziemi), po skomplikowane roboty chodzące – to wszystko rozwija u dzieci wyobraźnię przestrzenną, powoduje poznanie podstaw mechaniki, myślenia inżynierskiego oraz programowania komputerowego.

Wraz z rozpoczęciem semestru letniego nowe grupy warsztatowe organizuje firma Ale Robot. Na terenie Łodzi – poza zajęciami w niektórych szkołach podstawowych – będziemy prowadzić w najbliższym czasie dwa cykle zajęć

 

Młody Robotyk Poziom 1 – 4 spotkania po 180 minut w BOK Rondo

CO: zajęcia dla dzieci 8-12 lat (możliwy udział młodszych dzieci) z wykorzystaniem zestawu robotyczego Lego Mindstorms

GDZIE:  Bałucki Ośrodek Kultury „Rondo” (ul. Limanowskiego 166 – skrzyżowanie z Al. Włókniarzy)

KIEDY: Soboty 1.02, 8.02, 15.02 oraz 22.02 w godzinach 10:00 – 13:00

ZAPISY

Zapraszamy do dołączenia do naszych zajęć! W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

– pod numerem telefonu 661 09 29 01

– za pośrednictwem strony www: http://alerobot.pl/strony/kontakt

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży

Ale Robot

Oferta edukacyjna Ale Robot skierowana jest do dzieci w wieku 7-14 lat - w czasie zajęć z zestawów Lego Mindstorm budowane są mobilne, autonomiczne konstrukcje robotów. Roboty te są wyposażone w silniki, panel operatorski i …

Więcej

Adres:

94-011 Łódź
ul. Wileńska 46


Kontakt:

661092901
info@alerobot.pl
http://www.alerobot.pl
facebook

Zobacz także