Zajęcia umuzykalniające: Baby Boom Bum

Narutowicza 20/22 mapa

sobota 07.03.2020 do niedziela 08.03.2020

30

Zajęcia umuzykalniające: Baby Boom Bum

Obcowanie z muzyką może być ciekawą przygodą i wzbogacającym przeżyciem już dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach do lat trzech przygotowaliśmy warsztaty Baby Boom Bum. Zapraszamy na nie maluchy wraz z rodzicami lub innymi bliskimi opiekunami. W niewielkiej sali, odpowiednio dostosowanej do wizyty naszych małych Gości, w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu, w towarzystwie znanych Dorosłych dzieci obcują z muzyką. Tym nieco starszym proponujemy proste aktywności i zabawy dźwiękowe, niekiedy z użyciem rekwizytów. Takie doświadczenie pozwala przekonać się, że muzyka może być pięknym i ciekawym sposobem na porozumiewanie się ze sobą.

Zajęcia Baby Boom Bum oparte są na koncepcji amerykańskiego muzyka, jazzmana i pedagoga Edwina Eliasa Gordona (1927–2015), który zwracał uwagę, że muzyka powinna być traktowana jak język, który ludzie poznają od pierwszych chwil życia, uczą się go rozumieć i za jego pomocą porozumiewać. Gordon podkreślał, że małe dzieci są najbardziej chłonne i podatne na naukę: „Ci, którzy dużo wiedzą o rozwoju dziecka, żartują czasami, że chcieliby umrzeć jako małe dzieci, ale najpóźniej jak tylko byłoby to możliwe. Zdają sobie bowiem sprawę, że możliwości uczenia się nigdy nie są większe niż w chwili narodzin. Wobec tego przyjmując, że najważniejszym okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu (a może jeszcze przed tym faktem) do ukończenia trzeciego roku życia, należy kierować dzieckiem tak, aby odbierało nieustrukturowane, nieformalne oddziaływania”.

Cena 30 PLN obejmuje warsztat dla malucha z dwojgiem opiekunów. Zakup trzech i więcej zajęć daje rabat 20% (24 PLN dla malucha i dwojga opiekunów). W każdej grupie BBB nie może być więcej niż 15 uczestników, wraz z rodzicami. Zajęcia trwają pół godziny.

INFORMACJE, REZERWACJE I SPRZEDAŻ BILETÓW
Kasa biletowa FŁ, tel. 42 664 79 79, czynna w dni robocze 10.00-18.00, wtorek i piątek do 20.00.
bilety@filharmonia.lodz.pl

więcej informacji: na stronie Filharmonii Łódzkiej

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
filharmonia łódzka logo

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina

Na estradzie Filharmonii Łódzkiej najczęściej występuje Orkiestra Symfoniczna FŁ. Zapraszane są również zespoły z innych miast Polski oraz z zagranicy, jak choćby: Deutsche Symphony Orchester Berlin, Shanghai Symphony Orchestra, Orkiestra XVIII Wieku, Concerto Italiano i …

Więcej

Adres:

ul. Narutowicza 20/22,
90-135 Łódź


Kontakt:

42 664 79 10; 42 664 79 79
bilety@filharmonia.lodz.pl
http://www.filharmonia.lodz.pl