Zajęcia pokazowe dla dzieci 0-3 lata w dniach 5-9 września

ul. Na Błonie 13d mapa

poniedziałek 05.09.2016 do piątek 09.09.2016

zajęcia pokazowe Pestka

Pestka to miejsce rozwoju małego dziecka i rodzica. We wrześniu zapraszamy na zajęcia pokazowe dla dzieci i rodziców (Podłogowe zabawy sensoryczne dla niemowlaków, Pestkowe Zabawy dla dzieci chodzących, Grupa przed-przedszkolna dla dzieci z 2014 roku oraz zajęcia ruchowe).

W Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA opieramy się na założeniach pedagogiki Gestalt, która mówi, że człowiek ma w sobie ogromny potencjał, do którego realizacji muszą być stworzone odpowiednie warunki.
W Pestce świadomie tworzymy sytuacje sprzyjające rozwojowi dziecka.

Najważniejszy jest dla nas rozwój emocjonalny dziecka, umiejętność nawiązywania przez nie kontaktów z innymi dziećmi i dorosłymi oraz zachęcanie go do różnego rodzaju doświadczeń.
Wszyscy, którzy w Pestce opiekują się dziećmi,  znają i stosują zasady komunikacji z dzieckiem przedstawione w książkach A. Faber,  E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz książkach T. Gordona „Wychowanie bez porażek” i M. Rosenberga „Porozumieniu bez przemocy”. Dotyczą one wsparcia emocjonalnego, ustalania i przestrzegania zasad, rozwiązywania konfliktów, wzmacniania poczucia własnej wartości, uczenia samodzielności w działaniu i myśleniu, traktowania dziecka jako niepowtarzalnej osoby, zdolnej do twórczego rozwoju.

Staram się, aby wszystko to, co proponuję dzieciom do zabawy było wykonane z produktów ekologicznych, było trwałe, miłe w dotyku, estetyczne, składało się z prostych elementów pozostawiających pole do wyobraźni i twórczości (drewno, len, wełna, filc, nasiona, mąka, wiklina, karton itp.)

Dokładny grafik i opis zajęć znajduje się na naszej stronie www.centrumpestka.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA

Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA to miejsce wspierania naturalnego potencjału dziecka do rozwoju, a także miejsce spotkań i warsztatów dla rodziców oraz konsultacji indywidualnych.

Zapraszamy na zajęcia dzieci do 3 roku życia (z rodzicami lub …

Więcej

Adres:

ul. Na Błonie 13d
30-147 Kraków


Kontakt:

512 855 772
pestka@centrumpestka.pl
http://www.centrumpestka.pl

Zobacz także