Zajęcia plastyczne – zapisy na zajęcia

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15 mapa

wtorek 18.06.2019 do piątek 05.07.2019

Zajęcia plastyczne - zapisy na zajęcia

Zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci w świat sztuki. Umożliwiają rozwinięcie talentów i predyspozycji oraz miłego i twórczego spędzenia czasu. W trakcie zajęć uczestnicy poznają najważniejsze techniki rysunkowe (ołówek, węgiel, kredka, sucha i tłusta pastela, rysunek tuszem), malarskie (akryl, tempera, akwarela, lawowanie), tworzą collage, kompozycje przestrzenne, rzeźbiarskie (m.in. z modeliny, masy solnej i papierowej) i inne. Prowadzący – nauczyciele z wieloletnią praktyką, a jednocześnie czynni twórcy, dostosowują metody pracy do wieku, umiejętności i wrażliwości uczestników. Dzieci maja także możliwość prezentacji swoich prac poprzez uczestnictwo w konkursach plastycznych oraz wystawach podsumowujących pracę w I i II semestrze roku szkolnego.

Terminy: Wtorki, godz. 15.30-18.30, prowadzenie: Michał Baca Środy, godz. 15.30-18.30, prowadzenie: Beata Sarapata Piątki, godz. 15.30-18.30, prowadzenie: Małgorzata Flisek (program zajęć obejmuje także sztukę użytkową i rzemiosło artystyczne) Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15, s. 83 (IV piętro)

Zapisy: tel. 12 430 50 90 lub osobiście w godzinach zajęć

Zajęcia adresowane są do młodzieży rozpoczynającej przygodę ze sztuką oraz tych, którzy chcą kontynuować, rozwijać i pogłębiać swoje umiejętności. Przygotowują uczestników do egzaminów praktycznych do liceum plastycznego, na Akademię Sztuk Pięknych i inne kierunki o profilu artystycznym (edukacja artystyczna, plastyka w szkole itp.) Uczestnicy poznają zarówno najważniejsze techniki malarskie, rysunkowe i graficzne, jak i gatunki, takie jak: martwa natura, portret, scena rodzajowa, kompozycja z wyobraźni, pejzaż i inne. W trakcie zajęć omawiane są także najważniejsze zjawiska, style, tendencje w sztuce dawnej i współczesnej, prezentowane dzieła wybitnych artystów.

Młodzież bierze udział w konkursach plastycznych oraz semestralnych i końcoworocznych przeglądach prac. Terminy: Piątki, godz. 15.30-18.30, prowadzenie: Beata Sarapata Miejsce: SCKM, ul. Dietla 53 Zapisy: tel. 12 430 65 36 lub osobiście w czasie zajęć Soboty, godz. 10.00-13.00, prowadzenie: Michał Baca

Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15, s. 83 (IV piętro) Zapisy: tel. 12 430 50 90 lub osobiście w godzinach zajęć

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zajęcia plastyczne – zapisy na zajęcia

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego bliższego …

Więcej

Adres:

ul. H. Wietora 13/15
31-067 Kraków


Kontakt:

(12) 430-50-90
biuro@sckm.krakow.pl
http://www.sckm.krakow.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także