Jadzia Pętelka

Zajęcia dla Dzieci w Poznaniu

📅 środa 04.09.2013 do środa 30.10.2013
Zajęcia dla Dzieci w Poznaniu

Zajęcia pomagają w adaptacji w grupie rówieśników, służą zdobywaniu wiedzy, uczą odwagi społecznej i umiejętności współdziałania. Zajęcia opracowała psycholog dziecięca, a prowadzi pedagog z dodatkową opiekunką. Mamy i inni opiekunowie zachęcani są do stopniowego opuszczania sali. W grupie jest maksymalnie 12 dzieci.

Zajęcia trwają 1h 15 minut, z czego godzinę wypełniają zajęcia zorganizowana, a pozostałe 15 minut – zabawa dowolna.

Zajęcia mają stałą strukturę, tak aby dzieci dobrze wiedziały, co następuje po sobie, dzięki czemu czują się bezpiecznie.

Każde spotkanie to dostosowane do wieku dzieci oraz pory roku i przypadających świąt:

• Zabawy muzyczno-taneczne
  • Zabawy ruchowe
  • Zabawy relaksacyjne
  • Zabawy plastyczno-twórcze
  • Zabawa dowolna

Podczas warsztatów realizujemy trójstopniowy model adaptacji dziecka do nauczania przedszkolnego:
1. Rodzic uczestniczy z dzieckiem w zajęciach pomagając mu w zdobyciu zaufania i poczucia bezpieczeństwa w grupie.
2. Rodzic stopniowo się wycofuje, nie bierze aktywnego udziału w zajęciach, ale jest obecny na sali.
3. Rodzic całkowicie się wycofuje z obecności na zajęciach, dziecko samodzielnie uczestniczy w warsztatach.

Zapraszamy w środy 9.30 – 10.45 lub w piątki 9.30 – 10.45
– możliwość uczestniczenia raz lub 2 razy w tygodniu.

Cena: 28zł (26,50zł – 2 razy w tygodniu) za spotkanie – płatność miesięczna

Miejsce:
Klub dla Rodzin "Dobry Początek"
os Powstańców Warszawy 6Ł, Poznań Jeżyce / Piątkowo

Zapisy: dp@dobrypoczatek.pl 606 95 99 92

Więcej informacji o zajęciach na stronie:
www.dobrypoczatek.pl