Zajęcia dla dzieci w Krakowie

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011

Warsztaty z Katarzyną Krakowiak związane z jej najnowszym projektem Camera obscura, realizowanym dla Bunkra Sztuki. Obszar zainteresowań artystki to teorie widzenia i słyszenia. Krakowiak pokaże uczestnikom, jak z prostych przedmiotów z najbliższego otoczenia zbudować kamerę otworkową.

Camera obscura zwana inaczej "ciemną komnatą", wykorzystywana najpierw przez astronomów do obserwacji nieba, później służąca jako pomoc artystom malarzom (korzystał z niej Leonardo da Vinci), jest popularna także dzisiaj. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że moda na fotografię otworkowa odradza się na nowo.

18.06.2011 , godz. 11:00
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 lat.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny.
Koszt warsztatów: 7 zł.
Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 123, lub bargiel@bunkier.art.pl

Spotkania Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu Sztuka24h. Edukacja kulturalna w Bunkrze, finansowanego ze środków MKiDN. 

Zajęcia dla dzieci w Krakowie

Bunkier Sztuki

Ta krakowska galeria  istnieje już prawie 40 lat. Znana jest nie tylko z prezentacji klasyków sztuki światowej i polskiej. Prezentuje międzynarodową sztukę nowoczesną w szerokim kontekście kulturowym. Promuje artystów związanych ze środowiskiem krakowskim, przedstawia ekspozycje ukazujące …

Więcej

Adres:

Galeria Sztuki Współczesnej
BUNKIER SZTUKI
Plac Szczepański 3a
31-011 Kraków


Kontakt:

(0 12) 422-10-52
sekretariat@bunkier.art.pl
http://www.bunkier.art.pl
facebook