zajęcia dla dzieci

niedziela 21.11.2010

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie pt.: Henryk Tomaszewski-legenda polskiego plakatu”. Zajęcia dla przedszkoli i szkół podstawowych rozpoczynają się 29.10.2010 roku i będą odbywały się przez trzy miesiące do 16.01.2011 roku.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie pt.: „Henryk Tomaszewski-legenda polskiego plakatu". Zajęcia dla przedszkoli i szkół podstawowych rozpoczynają się 29.10.2010 roku i będą odbywały się przez trzy miesiące do 16.01.2011 roku.

Podczas zajęć prowadzonych metodą warsztatową dzieci zapoznają się ze sztuką tworzenia plakatu, zrozumieją jego funkcje i niezwykłą formę a także będą mogły zaprojektować i wykonać z ciekawych materiałów swoje własne, niezwykłe plakaty. Będziemy również wspólnie zwiedzać wystawę, na której zgromadzono ponad 180 dzieł! Wśród nich oprócz kolorowych plakatów, można będzie obejrzeć również zabawne rysunki i karykatury a także przepiękne projekty okładek książkowych i nie tylko!

Równocześnie zapraszamy do skorzystania ze stałej oferty edukacyjnej prowadzonej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Program edukacyjny:

Przedszkola i zerówki:

Galeria Sztuki, a może Muzeum?

Co to takiego Galeria Sztuki i czy różni się ona od Muzeum? Skąd w galeriach biorą się dzieła sztuki i jak to się dzieje, że powstają wystawy? Czym tak naprawdę jest sztuka i czy każdego kto potrafi malować nazywamy artystą? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się na zajęciach Galeria Sztuki, a może Muzeum? Będą mogły również wykonać swoje własne, wymarzone Galerie Sztuki i zaprojektować w nich wystawy.

Obrazy kolorowe niczym tęcza.

Jak powstają obrazy i kto je tworzy? Jakimi przyborami posługuje się malarz i czy zawsze używa gotowych farb w tubkach czy może sam je przygotowuje? Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają podstawowe techniki malarskie i będą mogli wspólnie wykonać najbardziej kolorowy i ozdobny obraz w całej galerii.

To ja. A to moja rodzina.

Na obrazach bardzo często malowani są ludzie ale nie każde przedstawienie człowieka jest portretem. Zatem czym jest portret i czy ma on coś wspólnego z dzisiejszą fotografią? Czy nasze zdjęcia rodzinne mogą być portretami? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieci podczas zajęć To ja. A to moja rodzina. Będą mogły również, pomagając sobie przyniesionymi z domu zdjęciami, wykonać własne portrety w przepięknych ramach.

Ołowiane żołnierzyki i gliniane zwierzęta.

Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają podstawowe wiadomości o rzeźbie jako dziele sztuki. Poznają tematykę rzeźb, materiały z których jest ona wykonywana oraz narzędzia jakimi kiedyś posługiwali się rzeźbiarze i jakich używają współcześnie. Będzie również okazja wykonać swoją własną rzeźbę!

Zwierzęta, domy, zabawy i podróże.

Na zajęciach dzieci poznają podstawowe gatunki malarskie takie jak: martwa natura, portret, pejzaż, animalistyka oraz dowiedzą się co w zasadniczy sposób różni je od malarstwa abstrakcyjnego. W trakcie zajęć w grupach stworzymy również swoje własne obrazy o wybranej tematyce i będziemy o nich opowiadać.

Zajęcia świąteczne:

Boże Narodzenie – opowieść o Świętym Mikołaju.

Kim tak naprawdę był Święty Mikołaj, skąd pochodzi i dlaczego rozdaje prezenty? Tego i innych ciekawych historii z życia Świętego Mikołaja dowiemy się podczas zajęć świątecznych.

Czas zabaw! Nadchodzi Karnawał.

Skąd się wzięła nazwa „karnawał" i co ona oznacza? Jak artyści kiedyś ukazywali zabawy karnawałowe a jak dziś świętuje się karnawał w różnych częściach świata? Podczas zajęć wspólnie zaprojektujemy i wykonamy piękne maski karnawałowe.

 

Prosimy o rezerwację zajęć pod numerem 661 327 900 lub 58 551 06 21 z tygodniowym wyprzedzeniem.

email: a.wolowicz.pgs@gmail.com.

Więcej informacji na stronie www.pgs.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
zajęcia dla dzieci

Adres:

81-720 Sopot,
Plac Zdrojowy 2,


Kontakt:

58 5510621
a.wolowicz.pgs@gmail.com
http://www.pgs.pl/
facebook

zajęcia dla dzieci