Zagubieni – weź udział w grze miejskiej. II edycja niezwykłej gry w Bibliotece Kraków

ogród Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2 mapa

piątek 22.09.2023

Zagubieni - weź udział w grze miejskiej. II edycja niezwykłej gry w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza 22 września (piątek) do udziału w drugiej edycji oryginalnej gry miejskiej „Zagubieni”. 

Co może się wydarzyć, kiedy ekscentryczny naukowiec i  pisarz-grafoman zechce stworzyć, przy pomocy sztucznej inteligencji,  literacki bestseller, lecz zawiedzie go maszyna obliczeniowa? Gdy w związku z tym w filiach Biblioteki Kraków nieoczekiwanie pojawią się znani postaci literackie, które usilnie próbują wrócić do swoich światów. Co im grozi, jak możemy im pomóc?

To zadanie dla łowców przygód, pasjonatów literatury i filmu w każdym wieku. Każda z kilku wybranych filii Biblioteki Kraków, w których będzie trwać rozgrywka, a jej motywem przewodnim są bohaterowie słynnych powieści oraz gatunki i motywy literackie, zostanie specjalnie zaaranżowana i zainscenizowana pod konkretny gatunek: kryminał, fantasy, horror, romans, powieść przygodowa, baśń i komedia.

W ramach gra „Zagubieni”, rozgrywanej w grupach kilkuosobowych, odbędą się równocześnie dwa konkursy: na najlepszy strój oraz najciekawszą nazwę grupy zgłoszonej do gry. Zwycięzców gry oraz konkursów poznamy w październiku, podczas finałowego balu kostiumowego.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody!

Gra miejska „Zagubieni”, której pierwsza edycja w sierpniu cieszyła się dużą popularnością, jest elementem realizowanego przez Bibliotekę Kraków projektu „Świat książki i w zasięgu ręki”, obejmującego również grę paragrafową nawiązującą do twórczości i bohaterów komediopisarza Aleksandra Fredry oraz happeningi literackie z udziałem bohaterów słynnych powieści i bajek. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury.

Szczegółowe informacje, w tym zasady udziału i regulamin gry miejskiej „Zgubieni”, są dostępne na www.biblioteka.krakow.pl i profilu Facebook Biblioteki Kraków. Zapisy: https://tinyurl.com/mzdy549b

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:bajkabiblioteka