Zagłosuj na swoją ulubioną bibliotekę z Małopolski!

sobota 23.04.2022 do niedziela 22.05.2022

Zagłosuj na swoją ulubioną bibliotekę z Małopolski!

23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki, rozpoczyna się głosowanie na ulubione biblioteki mieszkańców Małopolski. Krakowski serwis KrakowPomaga.pl i dystrybutor książek OSDW Azymut przekażą 100 książek z dużą czcionką trzem bibliotekom z województwa małopolskiego wybranym przez czytelników w specjalnym konkursie. Nagrodzeni zostaną również głosujący miłośnicy bibliotek.

 Do udziału w konkursie zgłosiły się biblioteki z całego województwa małopolskiego, m.in. z Krakowa, Oświęcimia, Krynicy-Zdroju czy Tarnowa. Nagrodzone zostaną biblioteki, których miłośnicy oddali najbardziej kreatywne głosy – liczy się pomysł na formę, w jakiej zostanie wyrażone poparcie dla swojej ulubionej książnicy. Głosy będzie można oddawać na stronie serii Wielkie Litery na Facebooku. Trzy zwycięskie wypowiedzi zostaną nagrodzone. Biblioteki otrzymają zestawy książek z serii Wielkie Litery, a głosujący czytelnicy vouchery do Teatru Bagatela i kina Agrafka.

Głosowanie czytelników rozpoczyna się w Światowy Dzień Książki – 23 kwietnia i potrwa do 22 maja. Jury złożone z przedstawicieli organizatorów akcji i świata literatury wybierze wypowiedzi i nagrodzi 3 biblioteki oraz autorów zwycięskich komentarzy. Każdy, kto weźmie udział w głosowaniu wesprze swoją ulubioną bibliotekę wizerunkowo i pomoże w uzupełnieniu jej księgozbioru.

Głosowanie odbędzie się w mediach społecznościowych, na stronie Wielkie Litery. Książki z dużą czcionką: facebook.com/wielkielitery.azymut

 Lista bibliotek, które zgłosiły się do udziału w konkursie, zostanie udostępniona na stronie: wielkielitery.pl/krakowpomaga/

 Platforma Kraków Pomaga skierowana jest do mieszkańców Krakowa w każdym wieku. Bieżące aktualizacje informacji o COVID-19 w stolicy Małopolski, spotkania online, wywiady          i raporty specjalistów pozwolą rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące epidemii koronawirusa. Ciekawe artykuły, konkursy i poradniki przygotowane zostały zarówno dla najmłodszych krakowian, jak i młodzieży i osób dorosłych. Również seniorzy oraz osoby  z niepełnosprawnością znajdą tu coś dla siebie.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura jest wygodniejsza,                a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski. Książki z dużą czcionką wydawane                w serii Wielkie Litery można zamówić na www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

Organizatorzy: KrakowPomaga.pl, OSDW Azymut, Wielkie Litery

Partnerzy akcji: Kraków dla wszystkich, Radio Kraków, Alfabet Wojtusika, Literacka Kavka, Kulturatka, TwojaKsiegarnia.pl, biblionetka.pl, booklips.pl

Więcej informacji o projekcie www.wielkielitery.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:biblioteka