Zacznijmy od początku. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

📅 niedziela 29.01.2023
🎫 7zł
Co w łódzkiej trawie piszczy. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina
Ile czasu trzeba, aby z łódeczki powstała łódź? Ile czasu trzeba, aby z osady powstało miasto? Czy 100 lat to długo czy krótko? Nad odpowiedziami zastanowimy się podczas pierwszej tegorocznej Akademii Małego Łodzianina.

Porozmawiamy o ważnej dla naszego miasta rocznicy przypadającej na rok 2023 i poprzez wspólne spotkanie rozpoczniemy jej świętowanie. Zgodnie ze zwyczajem zajęcia zakończymy warsztatem plastycznym, podczas którego uczestnicy stworzą prace plastyczne, które będą pamiątką i symbolem tego wydarzenia.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością, oraz sztuką. Punktem wyjścia omawianych tematów są wybrane eksponaty bądź całe wystawy, dzięki czemu uczestnicy w pogłębiony, ale przystępny sposób poznają, czym jest Muzeum. Każdorazowo zajęcia kończy część warsztatowa w formie ćwiczeń plastycznych, muzycznych lub teatralnych.

Prowadzenie: Michalina Życzyńska, Sylwia Szewczyk
Koszt: 7 zł (za osobę), 10 zł (za dwie osoby), 15 zł (za trzy osoby)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00