Zacznijmy od początku. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15 mapa

niedziela 29.01.2023

7

Na łódzkim osiedlu. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Ile czasu trzeba, aby z łódeczki powstała łódź? Ile czasu trzeba, aby z osady powstało miasto? Czy 100 lat to długo czy krótko? Nad odpowiedziami zastanowimy się podczas pierwszej tegorocznej Akademii Małego Łodzianina.

Porozmawiamy o ważnej dla naszego miasta rocznicy przypadającej na rok 2023 i poprzez wspólne spotkanie rozpoczniemy jej świętowanie. Zgodnie ze zwyczajem zajęcia zakończymy warsztatem plastycznym, podczas którego uczestnicy stworzą prace plastyczne, które będą pamiątką i symbolem tego wydarzenia.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością, oraz sztuką. Punktem wyjścia omawianych tematów są wybrane eksponaty bądź całe wystawy, dzięki czemu uczestnicy w pogłębiony, ale przystępny sposób poznają, czym jest Muzeum. Każdorazowo zajęcia kończy część warsztatowa w formie ćwiczeń plastycznych, muzycznych lub teatralnych.

Prowadzenie: Michalina Życzyńska, Sylwia Szewczyk
Koszt: 7 zł (za osobę), 10 zł (za dwie osoby), 15 zł (za trzy osoby)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Miasta Łodzi logo

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum upowszechnia wartości kulturalne, artystyczne i estetyczne, kształtuje wrażliwość poznawczą, informując o gromadzonych zbiorach i umożliwiając kontakt z nimi. Uczenie przez przyjemność oraz przebywanie w nieco archaicznym, „starożytnym” otoczeniu, pełnym tajemnic, wzbudza w młodych ludziach …

Więcej

Adres:

ul. Ogrodowa 15
91-065 Łódź


Kontakt:

42 254 90 00
muzeum@muzeum-lodz.pl
http://www.muzeum-lodz.pl
facebook