Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie. Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat

Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35 mapa

niedziela 07.08.2022

10

Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie. Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat
7 sierpnia zapraszamy na kolejne spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.
Czy wiecie, jak nazywa się najsłynniejszy dzwon w Polsce? To oczywiście Zygmunt, którego donośny ton można usłyszeć w wybrane dni w Krakowie. Zawieszony na wieży Zygmuntowskiej na wzgórzu wawelskim Zygmunt był świadkiem wielu pamiętnych wydarzeń, o których oznajmiał mieszkańcom naszego miasta swoim donośnym głosem. O historii Zygmunta opowie nasz niezwykły Gość, którym będzie Dariusz Cywka. Razem z nim przeniesiemy się w czasy ostatnich Jagiellonów i poznamy legendy związane z dzwonem króla Zygmunta.

Dariusz Cywka – absolwent filii wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Znany zarówno z ról dramatycznych jak i komediowych. Twórca, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Otwartego TO w Krakowie. Uwielbiany zwłaszcza przez najmłodszą publiczność, czego wyrazem są widowiska dla dzieci, które zawierają zarówno elementy teatru żywego aktora, teatru cieni, czy teatru kukiełkowo-lalkowego.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory. Spotkania odbywają się o godzinie 10:00 w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35. Są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-10 lat.
Cena: 10 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Zobacz miejsce wydarzenia

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie. Spotkanie dla dzieci  w wieku 4-10 lat

Muzeum Krakowa - Pałac Krzysztofory

Lekcje
1. Na zamku rycerskim – kultura, zwyczaje, tradycja
2. Broń na polach bitewnych

Warsztaty

1. Najpiękniejsze budowle Krakowa – warsztaty plastyczne
Zajęcia odbywają się w muzealnej Galerii, gdzie prezentowana jest bogata kolekcja dawnych widoków Krakowa. Podczas …

Więcej

Adres:

Rynek Główny 35,
31-011 Kraków


Kontakt:

(12) 619-23-00
info@mhk.pl
http://mhk.pl/oddzialy/palac_krzysztofory