Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie. Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat

Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
🗺 mapa
📅 niedziela 14.04.2024
🎫 20zł
Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie. Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat
Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na na kolejne spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Czy znacie legendy wawelskie? Najbardziej znana jest o potworze, który dręczył mieszkańców w czasach legendarnego króla Kraka. Na naszym spotkaniu poznacie jedną z wersji legendy o Smoku, ale również dowiecie się o Emausie, obchodzonym w Krakowie, w okresie wielkanocnym, a wszystko dzięki Pani Anny Chachulskiej, która wprowadzi nas w świat legend i obyczajów Krakowa.

Anna Chachulska – Historyk sztuki, emerytowana kierownik Działu Oświatowego Zamku Królewskiego na Wawelu oraz ceniona instruktor harcerska. Przez lata prowadziła niezliczoną ilość lekcji muzealnych dla dzieci oraz zajęć dla nauczycieli, ponadto jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie – spotkanie dla dzieci
14.04.2024 godz. 10:00
Pałac Krzysztofory, Sala Baltazara Fontany

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.
Najważniejsze informacje
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat.
Cena biletu: 20 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Limit 50 osób
Konieczna rezerwacja. Informacje, rezerwacje i zakup biletów: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), 31-011 Kraków, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent