Zabytkowy tramwaj na festiwalach w Brzeźnie

Gdańśk Brzeźno mapa

piątek 17.06.2016 do sobota 18.06.2016

zabytkowy tramwaj

 

 

Koncerty najciekawszych, niezależnych polskich zespołów muzycznych, spacer historyczno-krajoznawczy, a do tego performerzy krajowi i dalekowschodni – to wszystko już w najbliższy weekend (17-18 czerwca) w Brzeźnie, gdzie po raz trzynasty odbędzie się Fląder Festiwal, a po raz trzeci Present Performance. Wszyscy zainteresowani wydarzeniami będą mogli na nie dojechać za darmo zabytkowym tramwajem Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. Każdy z pasażerów może liczyć też na drobne niespodzianki.

Na brzeźnieńskie festiwale pasażerów zabierze ostatni zabytkowy nabytek gdańskiego ZKM – tramwaj Ring. Szczególny, bo został wyprodukowany w 1930 roku w Gdańskiej Fabryce Wagonów. Powstało zaledwie sześć wagonów z tej serii. Jeden z nich został odrestaurowany i od początku roku znajduje się w taborze zabytkowym ZKM. Pasażerowie mogą liczyć na drobne niespodzianki od Miłośników Brzeźna. Przejazdy są darmowe. Tramwaj będzie kursował 17 i 18 czerwca. Szczegółowy rozkład można znaleźć na stronie: http://ibrzezno.pl/node/50

Fląder Festiwal to już tradycja. W tym roku odbędzie się po raz 13-ty na plaży w Brzeźnie. Po raz kolejny zaprezentują się jedne z najciekawszych, niezależnych polskich zespołów. Festiwal łączy wiele muzycznych gatunków i stawia na różnorodność stylów. Trzy sceny, 31 wykonawców, plaża, morze i dobra muzyka.

Present Performance to wydarzenie sztuki performance w przestrzeni publicznej, odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku przestrzenią dla perfomance będzie park im. Haffnera. Do udziału w tegorocznej edycji, pod hasłem Natura Performance, zaproszeni zostali artyści z Polski i (we współpracy z Galerią Labirynt) performerzy z Tajlandii. Tłem, a może równoprawnym bohaterem działań artystów, stanie się założony w latach 40. XIX wieku park, nazywany Laskiem Brzeźnieńskim. Tegoroczna edycja Present Performance to spotkanie polskich artystów oraz dalekowschodnich performerów pod kuratelą Chumpona Apisuka. Festiwal Present Performance to również zderzenie młodych artystów z nestorami polskiej sztuki performance Zbigniewa Warpechowskiego i Leszka Przyjemskiego.

Odwiedzający Brzeźno w tym czasie, będą mogli również uczestniczyć w spacerze historyczno-krajoznawczym, który poprowadzi Dorota Kuś.

Szczegóły na stronie: http://ibrzezno.pl/node/50

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:lato

Zobacz także