Zabawy z żabką – warsztat uważności

Concordia Design, Zwierzyniecka 3 mapa

niedziela 23.09.2018

35 zł

Zabawy z żabką - warsztat uważności

Cieszący się ogromną popularnością, niezwykły warsztat inspirowany książką „Uważność i spokój żabki” Eline Snel, autorki treningu uważności dla dzieci : „Uwaga, to Działa!” Metoda Eline Snel®. Program, daje narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne dzieci.

Warsztat koresponduje z możliwościami poznawczymi oraz potrzebami emocjonalnymi dzieci. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni, prostych ćwiczeń ruchowych, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dzieci podczas spotkania będą miały okazję: sprawdzić, co robią żabki nad brzegiem stawu, wcisnąć „przycisk pauzy”, skierować światło uwagi na śnieżną kulę, poszukać miejsca, w którym mieszka szczęście, poczuć się jak motyl, dowiedzieć się, czy tylko leń nic nie robi oraz znaleźć swoje super moce.

Warsztat daje małym uczestnikom m.in. narzędzia do koncentrowania uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywania jej, kierowania nią w pożądaną stronę; przenoszenia na inny obiekt, czy obserwowania i akceptowania swoich emocji i myśli bez oceniania ich. Dzieci będą się także uczyć rozpoznawać „trudne myśli” i „trudne emocje”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę, akceptować siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijać życzliwość wobec siebie i innych.

Data: 23.09 (niedziela)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 13.00-14.00
Cena: 35 zł
Zapisy przez stronę:
https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program
Prowadzenie: Agnieszka Jankowska-Figaj.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

Kontakt:

(61) 667 44 00
kids@concordiadesign.pl
http://www.concordiadesign.pl

Zabawy z żabką – warsztat uważności