Zabawy i wróżby na noc św. Andrzeja, Bytom

sobota 26.11.2016

10 zł, obowiązują zapisy

zabawy andrzejkowe w Muzeum Górnośląskim

Późna jesień była dla naszych pradziadków idealnym czasem na zaloty, urządzanie wesel oraz wróżby matrymonialne. Noc z 29 na 30 listopada jest pod tym względem wyjątkowa. W wigilię dnia św. Andrzeja nasze prababcie gromadziły się w kuchni i wróżyły, szukały odpowiedzi na pytanie o to, co czeka je w nadchodzących miesiącach.

Muzeum Górnośląskie zaprasza w sobotę, 26 listopada do wspólnej zabawy, podczas której będzie można dowiedzieć się, jakie sposoby na przepowiadanie przyszłości mieli nasi przodkowie.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 26 listopada 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Zuzanna Orzeł, Magdalena Pospieszałowska

Koszt: 10 zł/zapisy