Zabawki  na każdą – zimową i słoneczną pogodę

środa 04.12.2019 do wtorek 10.12.2019

Zabawki  na każdą – zimową i słoneczną pogodę

Jak wykorzystać słoneczną zimową pogodę? A co zrobić gdy pogoda zmieni plany i za oknem pada deszcz lub śnieg? Zorganizowanie dzieciom czasu pełnego radości i śmiechu jest łatwiejsze niż myślisz! Pomogą w tym z pewnością odpowiednie zabawki. Zobacz jak sprawić, aby bez względu na pogodę nasze szkraby miały z wolnego czasu po prostu ogromną frajdę, rozwijając przy tym ich ciekawość świata.

Od czego zacząć? Od wyłączenia telewizora i komputera oraz odłożenia w kąt tabletu i telefonu. Choć z pozoru może wydawać się to trudne, gdy wejdzie w nawyk nie będzie odwrotu i liczyć będą się już tylko dziecięce gadżety i aktywna zabawa. Gdy zatem pozbędziemy się już tych niepotrzebnych, elektronicznych narzędzi, a dziecko przyjdzie do nas ze skwaszoną miną i smutno wycedzi przez usta „Mamo, Tato nudzi mi się”.

Warto postawić na wesołe zabawy, które jednocześnie uczą i rozwijają.

Słoneczna późna jesień sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. A gdyby tak, wykorzystując piękną pogodę, połączyć przyjemne z pożytecznym? Wspólna zabawa w ogrodników to jest to! Przygotujcie niezbędne narzędzia – grabki, rękawiczki i traktorek z przyczepą lub jeździk. Mały kierowca, pomagając sprzątać ogród, będzie miał nie tylko nie lada frajdę, to także doskonała okazja do nauki odpowiedzialności. Jesienne skarby jabłka, żołędzie, kasztany i niesamowicie barwne liście to naturalny tor przeszkód dla małych rajdowców! Mały odkrywca zaspokoi swoją ciekawość świata, która jest bardzo ważna dla jego dalszego rozwoju.

Co jednak, gdy za oknem pada deszcz lub śnieg?

Czy maluchy muszą się nudzić? Wcale nie! Wykorzystajcie zebrane skarby i stwórzcie z nich jesienne dzieła sztuki lub… slalom z przeszkodami. Dołączcie do tego specjalny zestaw kaskaderski, aby powstał pokaz pełen skoków, szybkości, adrenaliny i rywalizacji! Dołączony do zestawu pojazd, może odjechać lub wyskoczyć na wysokość aż 4,5 metra, a ściganie się nim po torze przeszkód dostarczy wiele emocji. Doświadczenie dobrej rywalizacji korzystnie wpływa na rozwój naszych pociech – pobudza ambicje i pozytywnie wpływa na wydajność. Pamiętajmy jednak, aby jako rodzice zadbać o zdrową reakcję dziecka w przypadku ewentualnej przegranej – wytłumaczmy, że porażka to nie koniec świata! W momencie sukcesu zadbajmy o pochwały, ale również o to, by dziecko nie odnosiło się z wyższością wobec przegranych. Jednak bez względu na wynik zawodów, zestaw kaskaderski to nowatorska zabawka, która zachwyci każdego smyka. Nasz maluch w prosty sposób będzie mógł bawić się i czerpać z tego prawdziwą radość przez cały deszczowy dzień.

Zachęcajmy dzieci do odkrywania nowego, rozwijając tym samym ich naturalną ciekawość świata. Stwórzmy im bezpieczną przestrzeń i pozwólmy działać bez względu na pogodę! Dzięki pomysłowym zabawom i zabawkom nasze pociechy nie tylko się rozwijają, ale także umacniają pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Szersza oferta na https://brykacze.pl/

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:polecamyzabawki