Zabawa w Laboratorium – połącz zabawę, wyobraźnię i naukę. Warsztaty dla dzieci

Poznański Park Naukowo-Technologiczny mapa

sobota 24.09.2016

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT to miejsce, gdzie dzieci w każdym wieku dobrze się bawią i uczą jednocześnie. Tym bardziej w trakcie nowych zajęć pt. „Laboratorium Zabawy”! Laboratorium Zabawy to warsztaty chemiczne, podczas których można odkryć tajemnice kształtu baniek mydlanych, stworzyć magiczny piasek lub sprawić, że piłeczki będą znikać. Na najbliższe zajęcia „Laboratorium Zabawy” zapraszamy całe rodziny w sobotę 24 września.

Czas zabawy to dla dzieci ulubiona pora dnia. Piaskownica, bieganie za piłką, rekordy w puszczaniu baniek mydlanych czy lepienie w masie plastycznej sprawiają im zawsze niekłamaną radość. A w Laboratorium Wyobraźni PPNT, jedynym takim miejscu w Poznaniu, do zabawy dołącza nauka, podana w taki sposób, żeby zaciekawić i zaangażować dzieci.
Sprawdźcie to w najbliższą sobotę, 24 września, bo tego dnia Laboratorium Wyobraźni zaprasza na nowe warsztaty pt. „Laboratorium Zabawy”. W programie zajęć na dzieci czekają chemiczne wyzwania, takie jak eksperymenty z kształtem baniek mydlanych, „znikające” piłeczki styropianowe czy tworzenie piasku księżycowego i mydełka-gniotka.
Warsztaty kładą nacisk na samodzielną aktywność dzieci – to one tworzą płyn do baniek mydlanych i narzędzie do ich puszczania, same mieszają składniki piasku księżycowego, a potem je formują w budowle swojego pomysłu. Mydełko-gniotek, połączenie mąki, mydła i oleju, również powstanie w rękach uczestników warsztatów. Taki scenariusz sprawia, że dzieci nie tylko doskonale się bawią mieszając, ugniatając i przesypując składniki swoich mikstur, ale też angażują się i skupiają na prezentowanych treściach.
Na warsztaty „Laboratorium zabawy” zapraszamy w sobotę 24 września do Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46A).

Uwaga! W dni nauki szkolnej Laboratorium Wyobraźni PPNT dostępne jest tylko dla grup zorganizowanych. Indywidualnych zwiedzających zapraszamy w weekendy. Laboratorium można zwiedzać w całości (co obejmuje wystawę, planetarium i eksperymenty – tzw. pakiet pełen), tylko dwie jego części (pakiet standardowy, obejmujący wystawę i eksperymenty) lub zdecydować się na bilet tylko na jedną atrakcję.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

Zobacz także