Zabawa w dom – Muzeum Domków dla Lalek

środa 29.07.2020 do niedziela 23.08.2020

Zabawa w dom – Muzeum Domków dla Lalek

Wirtualna wystawa ZABAWA W DOM to fascynująca podróż w przeszłość – i to bez konieczności wychodzenia z domu! Najnowsza ekspozycja Muzeum Domków dla Lalek prezentuje (tym razem on-line) zachwycający zbiór zabawek produkowanych od lat powojennych aż do okresu przełomu gospodarczego lat 90. XX wieku.

Znakomita większość eksponatów to wyroby polskich zakładów rzemieślniczych i spółdzielni zabawkarskich. Dodatkowy kontekst stanowią te produkowane w innych krajach bloku wschodniego oraz pojedyncze zabawki zachodnie – obiekty westchnień ówczesnych polskich dzieci.

Wystawa prezentująca zbiór 144 zabawek, podzielona jest na 12 odsłon tematycznych związanych z szeroko pojętym „życiem domowym”. I tak, na przykład, w części „Wielkie pranie” znajdziemy miniaturowe tary, pralki i suszarki, w częściach poświęconych gotowaniu i serwowaniu – kuchnie z pełnym wyposażeniem w malutkie garnki, wałki, miksery, serwisy i sztućce. Wśród wybranych eksponatów są oczywiście lalki – pierwszoplanowi aktorzy dziecięcych zabaw – oraz przeznaczone dla nich mebelki i akcesoria. Jest więc wszystko to, co pozwala dzieciom odgrywać w zabawie „codzienność dorosłych”.

ZABAWA W DOM to arcyciekawa i całkowicie nieodpłatna propozycja kulturalna dla całej rodziny, a także gwarancja pełnej zachwytów i wzruszeń podróży w przeszłość! Najmłodsi mogą dzięki niej poznać zabawki z czasów dzieciństwa swoich rodziców i dziadków, a przy okazji – historię przedmiotów codziennego użytku. Z kolei dla starszych odbiorców wystawa jest okazją do wspomnień i powrotu pamięcią do beztroskich dni, kiedy dorosłość była jedynie odległą wizją i odgrywanym w zabawie marzeniem…

Pierwsza odsłona wystawy dostępna jest już od 29 lipca 2020 r., a kolejne – co tydzień, w każdą środę. Zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie: www.MuzeumDomkow.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Partnerzy wystawy: Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Zwalcz Nudę, Polskie Radio RDC, Portal CzasDzieci.pl, Portal MiastoDzieci.pl, Blog Moi-Mili.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 

Polecamy