Za płotem z ostów, premiera książki

czwartek 25.05.2017 do czwartek 08.06.2017

za płotem z ostów książka dla Dzieci Agnieszki Frączek

Świetny tekst i znakomite ilustracje duetu Frączek i Wasiuczyńska.

Agnieszka Frączek prowadzi nas do domu z ogródkiem, trochę rzeczywistego, trochę baśniowego. Poetyckie obrazy różnorakich miejsc, roślin i stworzeń są dynamiczne i pełne szczegółów. Człowiek pełni w nich rolę (nie)dyskretnego obserwatora i troskliwego opiekuna. Wiersze obfitują w charakterystyczne dla autorki zaskakujące skojarzenia i zabawy brzmieniem słów. Budzą zaciekawienie i uśmiech. Stanowią doskonały pretekst do rozwijania dziecięcej kreatywności i ćwiczenia wyobraźni. Znakomite ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej stanowią idealne uzupełnienie poetyckich obrazów.

Podobno płot z ostów istnieje naprawdę. I podobno to właśnie tam, w okolonym ostami ogrodzie, Agnieszka Frączek pisała tę książkę. A w przerwach spacerowała z psem i kotami, zrywając z grządek świeżutkie pomysły. 

Podobno za kolczastym płotem można spotkać wszystkich bohaterów tej książki. Wszystkich, bez wyjątku!
I gdaczące porzeczki, i skrzydlaty koperek. I chmury w sukienkach, i kwitnące hipopotamy. I gościnnego robaczka, zapraszającego sąsiadów na podwieczorek.

Podobno właśnie na przyjęciu u robaczka autorka spotkała ilustratorkę Elę Wasiuczyńską. I podobno to tam, nad chałką z masłem i z marmoladką, zrodził się pomysł na tę książkę.  

Podobno… 

Za płotem z ostów
Agnieszka Frączek
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Katowice, 2017
Oprawa: twarda
Format: 190×240
Liczba stron: 48
Wydawnictwo Debit

 

Agnieszka Frączek – autorka książek dla dzieci, w których popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Jest laureatką wielu nagród, m.in.: Nagrody Edukacja 2008 oraz wyróżnienia IBBY Duży Dong – Dziecięcy Bestseller Roku. Mieszka w Warszawie z mężem Michałem i córką Weroniką oraz z wyżlicą Lotką i z kotami Zakrętką, Fisią, Asem i Klopsem.

Elżbieta Wasiuczyńska – zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. W Polsce zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi prestiżową nagrodę w konkursie PS IBBY Książka Roku 2009 oraz honorowe wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia. Współpracowała z „Pentliczkiem”, „Świerszczykiem” i „Dzieckiem”. Mieszka w Krakowie.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Debit wydawnictwo logo

Wydawnictwo Debit

Literatura dla dzieci to nasza pasja. Od 25 lat wydajemy książki, które uczą i bawią. W ofercie posiadamy ponad czterysta tytułów bajek, baśni oraz książek o charakterze edukacyjnym dla najmłodszych. Wydajemy także tytuły popularnonaukowe oraz …

Więcej

Adres:

Pl. Grunwaldzki 8-10
40-127 Katowice


Kontakt:

32 782 60 37 wew. 25, 501 404 850
debit@soniadraga.com.pl
http://wydawnictwo-debit.pl
facebook