Z wizytą w Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków w Katowicach – wycieczka

Zbiórka na parkingu przy Zagłębiowskiej Mediatece
📅 czwartek 17.10.2019
Z wizytą w Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków w Katowicach - wycieczka
17 października 2019 (czwartek) MBP w Sosnowcu serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wycieczkę do Działu Teatralno-Filmowego Muzeum Historii Katowic, gdzie można zwiedzić stałą ekspozycję „Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków”, znajdującą się w byłym mieszkaniu niezwykłej pary artystów.

Można tam zobaczyć projekty i kostiumy słynnej scenograf i kostiumolog Barbary Ptak, a także fotografie z przedstawień. Ponadto można zapoznać się z drogą twórczą znakomitego aktora i śpiewaka Stanisława Ptaka. Zgromadzono tu także liczne fotografie i pamiątki z ich życia prywatnego i rodzinnego, otrzymane nagrody i wyróżnienia oraz wiele innych ciekawostek.

Wystawa będzie dla uczestników wycieczki inspiracją do stworzenia własnych projektów podczas warsztatów „Mały kostiumograf”, które odbędą się w Pracowni Teatralno-Filmowej. Do dyspozycji młodych artystów będą szablony i mnóstwo niepowtarzalnych tkanin.

Wycieczka to jedna z propozycji adresowanych do dzieci w ramach 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce

• Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie ich osobiście do Informatorium w Zagłębiowskiej Mediatece, ul. Kościelna 11, poziom I w godzinach otwarcia Mediateki.
  • Zapisy rozpoczynają się dnia 1 października 2019 r.
  • Organizator nie przyjmuje zapisów grup zorganizowanych.
  • W wycieczce mogą brać udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
  • Zbiórka na parkingu przy Zagłębiowskiej Mediatece (wejście od ul. Zegadłowicza), o godz. 9.15 dnia 17 października 2019 r.
  • Koszt biletów wstępu, transport i ubezpieczenie pokrywa Organizator.
  • Dzieciom mającym chorobę lokomocyjną, odpowiednie środki farmakologiczne zapewnia i podaje rodzic/opiekun prawny.
  • Przewidywany powrót ok. godz. 12:30/13.00, dnia 17 października 2019 r. na parking przy Zagłębiowskiej Mediatece od ul. Zegadłowicza.

Regulamin bezpieczeństwa i zachowania się na wycieczkach

Zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:

• Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.
  • Stosować się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów lub przewodników.
  • Nie oddalać się od grupy bez wyraźnego zezwolenia opiekuna.
  • Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
  • Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
  • Uczestniczyć w zajęciach przewidzianych w programie.
  • Dbać o otaczające mienie, posiadany bagaż i współuczestników wyjazdu.
  • Pozostawić czystość i porządek w miejscach pobytu uczestników wycieczki.
  • Informować opiekunów wycieczki o ewentualnych wypadkach, wyrządzonych szkodach lub innych problemach związanych z wycieczką.
  • Przestrzegać przepisów obowiązujących w czasie jazdy autobusem, pociągiem lub innymi środkami komunikacji oraz zwiedzania.
  • Rodzice/opiekunowie uczestników wycieczki ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody i zniszczenia mienia – powstałe w trakcie trwania wycieczki – z winy ich dzieci/podopiecznych.
  • Każdy uczestnik wycieczki ponosi odpowiedzialność za rzeczy zgubione lub pozostawione w Muzeum, jak również w jego otoczeniu, autokarze, na parkingu oraz w innych miejscach do niego przylegających.
  • Podczas wycieczki nie wolno palić papierosów, pić alkoholu i stosować innych używek.
  • Mieć przy sobie legitymację szkolną.
  • Poinformować opiekunów wycieczki o ewentualnych dolegliwościach i stosowanych lekach.

W razie nieprzestrzegania Regulaminu bezpieczeństwa wobec uczestnika wycieczki zostaną wyciągnięte konsekwencje tj. zakaz udziału w innych wycieczkach organizowanych przez MBP oraz natychmiastowe poinformowanie rodzica/opiekuna o drastycznym złamaniu zasad zachowania.