Z prądem czy pod prąd w Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Rubież 46 mapa

sobota 18.05.2019

Z prądem czy pod prąd w Laboratorium Wyobraźni

Elektryczność jest dziś wszechobecna. Ale czy znacie odpowiedź na pytanie: skąd się bierze prąd i czy można go zrobić samemu? Jeśli chcecie odkryć zagadki elektryczności zapraszamy na zajęcia „Z prądem, czy pod prąd – domowe sposoby na elektryczność”, które odbędą się w Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Prąd jest fascynujący, zwłaszcza że nie można go zobaczyć. Ale okazuje się, że na warsztatach w Laboratorium Wyobraźni można prąd „stworzyć”. Na wszystkich ciekawskich czekają doświadczenia, w trakcie których odkryjemy, czy prąd może „mieszkać” w ziemniaku i czy zwykła bateria może stać się pędzącym wagonikiem. A jeśli tak, to czy naprawdę potrzebny jej jest do tego miedziany tunel?

Zapraszamy rodziców i dzieci od 6 roku życia na warsztaty „Z prądem, czy pod prąd – domowe sposoby na elektryczność”, które odbędą się w Laboratorium Wyobraźni (Poznański Park Naukowo-technologiczny, ul. Rubież 46)

Gości, którzy chcą wziąć udział w warsztatach zapraszamy do  rezerwacji biletów za pośrednictwem strony https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata. Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook