Z nosem w chmurach – o obłokach i barokowym malarstwie iluzji. Warsztaty okazjonalne

📅 niedziela 13.12.2020
🎫 10zł
Dzieci w MNK
Warsztaty on-line? Dlaczego nie! Zarzućmy sieć na sztukę! Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat na warsztaty plastyczne on-line.

Termin: niedziela 13 grudnia, godz.: 11.00-12.30

Możliwość zakupu biletów od poniedziałku 7 grudnia

„Z nosem w chmurach – o obłokach i barokowym malarstwie iluzji.”

Warsztaty przygotowane w oparciu o wystawę „GENIUSZ BAROKU. SZYMON CZECHOWICZ (1689-1775).

Zapraszamy na warsztaty zapoznające dzieci z pojęciem baroku, oraz twórczością wybitnego polskiego artysty tamtych czasów – Szymona Czechowicza. W czasie zajęć przebijemy się przez obłoki i zaglądniemy do pełnego kolorów barokowego nieba. Dowiemy się, czym był iluzjonizm w sztuce, skąd brały się dziury w sufitach barokowych kościołów, oraz po czym rozpoznawano poszczególnych świętych na obrazach. Wykonamy obraz w barokowej, „pysznej” ramie z wizerunkiem putto!

Prowadzenie:  Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.

Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystą malarzem. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną pracę, poczuła dumę – musiała mu się bardzo podobać…

Ważne informacje:

• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat
  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 10 zł
  • Liczba miejsc w grupie: 15 osób
  • Warsztaty odbywają się na platformie ZOOM
  • Zapisani na warsztaty uczestnicy, 1-2 dni przed datą zajęć otrzymają na podany nam adres mailowy link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów
  • Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na adres mailowy poradnik zawierający informacje i ułatwiający uczestnictwo w warsztatach online
  • W zależności od specyfiki zajęć na zapisanych uczestników będą czekały materiały przygotowane przez edukatora, które będzie można odebrać osobiście z MNK przez okres tygodnia przed warsztatami, szczegółowe informacje zostaną Państwu przesłane e-mailem.
  • Materiały nie są niezbędne do uczestnictwa w zajęciach
  • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Izabela Lechowicz – ilechowicz@mnk.pl
  • Jak się zapisać? Bilety:  https://bilety.mnk.pl/
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9.00-16.00 w dni powszednie)