Z głową w chmurach – Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza!

INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90 mapa

sobota 18.06.2016 do niedziela 19.06.2016

festiwal bujania w obłokach, przekuwania marzeń w wizję, wzajemnego poznawania się

INKU Szczeciński Inkubator Kultury i grupa artystów zachęca do pobujania w obłokach. Zaproszeni są wszyscy, których nie do końca ekscytują Dni Morza, ale plenerowe tworzenie własnych artystycznych zeszytów do zapisywania marzeń już tak. Ogród i budynek INKU oddaje się we władanie marzycielom.

BĘDĄ BUJAĆ W OBŁOKACH I UCZYĆ SIĘ MARZYĆ

„Każdy z nas jest unikatowy i obdarzony talentem, ale często gdzieś to nam ucieka –  w codzienność, pracę, niewiarę we własne siły, w tysiąc innych powodów. Chcemy pod pretekstem warsztatów odsłonić to, co można odkryć w sobie tylko poprzez spotkanie z drugim człowiekiem” – opowiada pomysłodawca akcji, artysta Michał Jurys. Dlatego wraz z przyjaciółmi z INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie „Z głową w chmurach”.

To trwający ponad dwa tygodnie festiwal bujania w obłokach, przekuwania marzeń w wizję, wzajemnego poznawania się. Wynikły z niezgody na pęd życia, malkontenctwo i bezrefleksyjność ma na celu na chwilę nas zatrzymać. „Często aspirujemy do nieuchwytnej ‘normalności’, mimo że najlepszym darem dla kultury czy szeroko pojętego społeczeństwa jest właśnie nasza wyjątkowość i niepowtarzalność” – dodaje Jurys, który do akcji zaprosił artystów, aktorów, animatorów kultury. I tak w ciągu dwóch czerwcowych tygodni budynek    i ogród INKU opanują marzyciele. Będzie można wziąć udział w warsztatach z robienia papierowych chmur i lamp, artystycznych zeszytów, plakatów. W tygodniu będzie także można spotkać się z Michałem Jurysem, prawdziwym czarodziejem papieru i człowiekiem-optymizmem,            i pogadać: o planach, życiu, pracy.

„Z głową w chmurach” będzie przestrzenią dla tworzenia i działania. Zapraszamy wszystkich, którzy łakną produktywnego relaksu albo po prostu szukają inspiracji i ciekawych rozmów. Tego na pewno nie zabraknie podczas weekendowych warsztatów, w których główną rolę odegra papier, a także podczas finału akcji 21 czerwca, czyli w najkrótszą noc w roku, w ogrodzie INKU” – opowiada Kinga Rabińska, wicedyrektor INKU. Pierwsze warsztaty              (z robienia papierowych chmur i lamp) oraz sitodrukowy piknik „Chwasty        są piękne” w ogrodzie INKU już w weekend 11-12 czerwca. Tydzień później kolejne spotkanie – tym razem na warsztat pójdą własnoręcznie wykonane zeszyty do zapisywania marzeń i nie tylko. Przez cały tydzień będzie też można korzystać ze spotkań i warsztatów, których celem jest przekucie wizji w plan. Finał w najkrótszą noc roku – 21 czerwca w ogrodzie INKU (al. Wojska Polskiego 90). „Jeśli ktoś chce do nas dołączyć i np. zorganizować spontaniczny trening jogi na trawie czy cokolwiek innego, jest bardzo mile widziany!” – dodaje Michał.
Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia mailowe lub telefoniczne. Szczegóły i informacje na www.inkubatorkultury.szczecin.pl oraz    na Facebooku.

CO: Z głową w chmurach
KIEDY: 11-21 czerwca 2016 r.
GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90
ORGANIZATORZY: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Urząd Miasta Szczecin, Michał Jurys
PARTNER: KaDruk Drukarnia

INFO:
www.inkubatorkultury.szczecin.pl
www.fb.com/InkubatorKultury
www.fb.com/zglowawchmurachszczecin

KONTAKT: zglowawchmurachszczecin@gmail.com |  Michał Jurys, michaljurys@gmail.com, tel. 736 673 764| Marta Wylegała, mwylegala@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

„Z głową w chmurach” | rozkład bujania

 

W CIĄGU TYGODNIA (13-17 czerwca 2016) | INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

Otwarty Inkubator Marzeń
poniedziałek i czwartek od 11:00-12:15 | wtorek i środa 17:00-18:15
Wyobraź sobie wizję siebie dla siebie. Nie masz z kim porozmawiać o swoich wizjach czy marzeniach? Masz pomysł, ale rzeczywistość trzyma mocno przy ziemi? Skonsultuj, porozmawiaj, weź udział w sesji szukania marzeń. Przyjdź           i popracuj nad celem czy projektem*. Sesje prowadzi Michał Jurys.
*maksymalnie dwie osoby dziennie po 30 minut | prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 736 673 764

SOBOTA, 18 czerwca 2016 | INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

13:00-17:00 | “Zrób sobie zeszyt”
Ktoś kiedyś powiedział, że nasze myśli są jak dzikie mustangi – w każdej chwili mogą pogalopować w sobie tylko znanym kierunku. Dlatego warto je utrwalić! Podczas tego warsztatu będziesz mógł stworzyć unikatowy, niepowtarzalny, tylko Twój zeszyt – skrojony na miarę Twojej wyobraźni. Zapisz swoje marzenia – to doskonały pierwszy krok do ich realizacji. Warsztat dla osób w każdym wieku – dzieci zapraszamy z rodzicami/opiekunami. Prowadzenie: Michał Jurys. Wstęp wolny, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: zglowawchmurachszczecin@gmail.com    (z dopiskiem “Zrób sobie zeszyt”)

NIEDZIELA, 19 czerwca 2016 | INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

13:00-17:00 | “Zapisz to! Jak przejść od wizji do celu”
“Bujanie w obłokach” to istotny element formowania marzeń i wizji. Podczas tego warsztatu nauczymy się jak wprowadzić w życie plany i marzenia,           jak skutecznie planować i czego spodziewać się po drodze. Skąd czerpać energie do działania i jak ją utrzymać? Jak mądrze rozplanować zmiany         w swoim życiu? Na warsztat można przyjść z gotowymi pomysłami lub bez. Czeka kilka propozycji “krok po kroku”, które poprowadzą od “niczego”          do konkretnego planu działania. Prowadzenie: Michał Jurys. Wstęp wolny, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: zglowawchmurachszczecin@gmail.com (z dopiskiem “Zapisz to! Jak przejść od wizji do celu”)
WTOREK, 21 czerwca 2016 | INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

18:00 | Najkrótsza noc w roku pod chmurką
Finał pięknej akcji zasługuje na wyjątkową oprawę. INKU zaprasza na ognisko pod chmurami i gwiazdami, mikrokoncert i prezentację powstałych w ramach akcji „Z głową w chmurach”. Przepisy na przekąski przygotują specjalnie na tę okazję Justyna i Daniel Hof (www.eintopf.pl). Można wziąć swoje kiełbaski i zestawy piknikowe, i dołączyć czysto rekreacyjnie. Spędź najkrótszą noc z nami!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty

Zobacz także