Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu – spektakl

Teatr Andersena mapa

sobota 03.10.2020

Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu - spektakl

Spektakl w konwencji musicalu lalkowego, dedykowany dzieciom w wieku od trzeciego roku życia. Główną bohaterką opowieści jest Żyrafa. Jej wędrówce w poszukiwaniu wody i deszczu towarzyszy nieco opryskliwy i bystry Żmij oraz wielobarwne Ptaki, których animacja będzie połączona z choreografią taneczną aktorów, tworząc układy mieniące się jak w kalejdoskopie.

Razem z bohaterami przeniesiemy się na afrykańską pustynię, gdzie panuje upał i zwierzętom zaczyna brakować wody. Marzycielska, ale jednocześnie energiczna Żyrafa, nie widząc innego sposobu, wybiera się w pogoń w poszukiwaniu chmur, z których ma spaść deszcz. Ptaki, które władają niebem nad piaszczystym bezkresem, niestety nie dają rady znaleźć najmniejszej nawet chmurki. Sadzawki wysychają jedna po drugiej i zaczyna brakować nadziei.

Żyrafa postanawia pomóc innym i wzlecieć sama, ale jest to dla niej niewykonalne, choćby dostała od Ptaków mnóstwo piór. Biegnie jak najdalej zapatrzona w niebo, a w swoim pędzie nie zauważa wygrzewającej się na piasku Żmii. Potyka się o nią, za co zostaje ukąszona. Z obolałą nogą nie będzie mogła dalej biec, będzie zmuszona zatrzymać się i być może sama znaleźć pomoc.

Pomimo zupełnie odmiennych temperamentów i wielu sprzeczności Żmija okazuje się być … Żmijem i razem wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu wody i chmury, a podczas wspólnej wędrówki nawiązuje się między nimi uczucie oraz więź. Żmij zmusza Żyrafę, aby ta zatrzymała się, przestała pędzić na oślep, a Żyrafa przekonuje Żmija, że warto poświęcić się dla innych.

Czy wspólnie uda im się odnaleźć tak potrzebną chmurę? Czy na spaloną ziemię spadnie długo wyczekiwany deszcz? Czy dzięki wspólnemu wysiłkowi bohaterów na pustyni pojawi się oaza?

Dynamiczny spektakl podejmie palący obecnie temat: odpowiedzialności za innych oraz za planetę, na której żyjemy.

sobota, 3.10.| g. 16: 00| Z głową w chmurach, czyli o Żyrafie, która szukała deszczu, reż. Katarzyna Kawalec | wiek: 5+ | KUP BILET

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr