Z brązu i miedzi. Warsztaty rodzinne

📅 sobota 07.03.2020
🎫 30zł
Z brązu i miedzi. Warsztaty rodzinne
Podczas zajęć dowiemy się, jakie właściwości mają metale, wykorzystywane w pracy brązownika, oraz czy można je ze sobą łączyć. Poznamy tajniki procesu wytwarzania przedmiotów ozdobnych i użytkowych. Odkryjemy, czym różni się brąz od mosiądzu.

Na wystawie poznamy też sylwetkę jednego z najsłynniejszych w Warszawie mistrzów brązownictwa i grawerstwa – Władysława Miecznika.

Każdy spróbuje swoich sił jako uczeń w warsztacie brązowniczym i wykona z miedzi przedmiot użytkowy przy pomocy oryginalnych narzędzi.

Przeczytaj więcej o wystawie “Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników”.

Gdzie: sale wystawy czasowej, Rynek Starego Miasta 32

Czy i jak motywować dzieci

Opiekunowie: wstęp wolny